MANİSA’DA TİYATRO FESTİVALİ BAŞLADI!

20 Nisan 2015 Pazartesi, 17:47

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından organize edilen Manisa Tiyatro Festivali’nin 7.’si Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasının ardından yapılan yürüyüş ile başladı.

esh_24498

HABER: FERDİ UZUN

Manisa Tiyatro Festivali’nin 7.’si, Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılması ve saygı duruşunun ardından başladı. Geçtiğimiz yıl meydana gelen Soma maden faciasından dolayı festivalin yapılamadığına dikkat çeken Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Yayın Yönetmeni Tayfun Şengöz, “Amacımız tiyatro sanatını tanıtmak, geliştirmek, oyuncu ve seyirci kazandırmaktır. Tiyatro sadece sahneye çıkıp oynamak değildir. Biz burada aynı zamanda insan da yetiştiriyoruz” dedi.

Organizasyon eksikliğinden dolayı katılımın eksik olduğunu ifade eden Şengöz, “İl genelinde özel tiyatro gruplarının da katılımını sağlamayı hedefledik. Bu yıl maalesef 6 grup katılım gösterdi. Sanırım Milli Eğitim’de duyurularla ilgili bir takım sıkıntılar yaşandı. O yüzden katılım bu kadar az oldu. Bazı okullar haberleri olmadığı için katılamadı” diye konuştu.

Şengöz, 6 liseden 20’şerli gruplar halinde toplam 120 kişinin katıldığını bildirdi.

Festivalde ödüllerin de olacağını ifade eden Şengöz, oyunlarda en iyi erkek ve kadın oyuncuya da ödüllerin verileceğini aktardı.

Şengöz, ödül törenin 8 Mayıs’ta saat 14.00’da Şehir Tiyatrosu’nda yapılacağını söyledi.

Konuşmaların ardından ilçelerden gelen katılımcılarla Cumhuriyet Meydanı’ndan Şehir Tiyatrosu’na kadar müzik eşliğinde yürüyüş yapıldı.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.