MANİSA’DA SEÇİMLERE KARA LEKE BULAŞTI

25 Mart 2014 Salı, 13:07

Manisa Belediye Başkanı ve MHP Büyükşehir adayı Cengiz ERGÜN Taşfabrika’da Manisa Yerel Basın mensuplarına verdiği kahvaltıda Manisa’ya bomba gibi düşecek iddialarda bulundu.
Cengiz Ergün yaptığı açıklamada;
Dün akşamdan eri yeni bir konu gündemde. Saat 8-9 dan beri gelişen olaylar var. Bize gelen bir ihbar neticesinde hangi ajans ve matbaa tarafında yapıldığı belli olan, İzmir’de yapılan şahsımla ilgili çeşitli meclis üyesi arkadaşlarımla ve kişilerle ilgili bizimle beraber olan kişilerle ilgili tamamen iftira ve karalama üzerine “işte gerçekler” adı altında broşür yapılmış.

155 yıla kadar yargılanmamdan tutun, Belediyespor’a kadar, şahsıma ve eşimin kızımın telefonuna kadar bir yığın hakaretler var. Basılan gazete var. Biz bu gazeteyi ele geçtirdik.

Hemen Cumhuriyet başsavcısını aradık ancak gazetelerin baskısı Manisa’da değil İzmir’de olduğu için İzmir’e başvurulması gerektiğini söylediler.

150 bin adet gazete Manisa’ya intikal etti. İzmir’den matbaadan çıktığı dakikadan Manisa’daki depoya girinceye kadar takibimizdeydi. Biz de her türlü hukuki başvurumuzu yaptık. Olay mahallinde de gerekli tedbirleri aldık. İl nezdinde dağıtılmaması için gerekli önlemi aldık.

Savcının verdiği talimat çerçevesinde oradaki hiçbir kolinin açılmaması için gerekli tedbir polis tarafından da alındı.

Yaptığımız şikayet dilekçeleriyle gerekli belgeleri savcılığa verildi.

Şuan prosedür sürecini bekliyoruz.

Savcılık ve il seçim kurlunun vereceği karar doğrultusunda gazetelerin imhasına mı yoksa dağıtılmasına mı karar verilecek.

Bu yapınla bir karar lekedir.

Kaybettiklerin anlayan siyasiler maalesef işi artık belden aşağı vurma noktasına götürmüşlerdir. Hayali haberler ve hayali telefon numaralarıyla kirli siyaset yapılıyor.

Bunlar hoş şeyler değil. Bunları şiddetle kınıyoruz

Depodan ne gibi paketler çıkacağını hep beraber göreceğiz.

Acaba sahte oy pusulaları da mı o kolilerin içinde çıkacak? Bunlar hepsini beraber göreceğiz.

Bu bir trajedidir. Bir suçtur.

Bunu yapan kişiler yaptıklarıyla kalmayacak.

Tazminat davalarıyla bunların üzerine gideceğiz.

Örnek olsun ki bir daha bu işleri kimse yapmasın.

Çamur at izi kalsın şeklinde karalamadır.

Bu olay küçük bir olay değildir.

Bu olay yıllar önce Cumhuriyet meydanında yapılan montaj kadar önemlidir. Bütün Türkiye bugün yapılanları konuşacaktır. Akla kara ortaya çıksın. Vatandaş da en doğru kararı versin.”

4 Yorum

 1. mehmet Gündüz

  25 Mart 2014 at 14:13

  Başkanımız güveniyoruz bu yapılanlar alçakça bir saldırıdır.

 2. ibrahım koyun

  26 Mart 2014 at 00:39

  başkanım bunlar şeytanın bıle aklına gelmeyenı bunların aklına gelıyor bu kadarına pes artık kaybetme krkusu bunların felegını şaşırttı.allah bunlara akıl fıkır versın.bu mıllet yutmaz artık oyun bozulmuştur.saygılar .sevgıler başkanım .sen rahat ol arkandayız.

  • mira gerçeker

   26 Mart 2014 at 16:06

   FATURA NUMARASINA KADAR HER ŞEY DELİLİ İLE BELİRTİLMİŞ. HALA NEYİN İTİRAZINI YAPIYORSUNUZ. BU KADAR MI PİŞKİN OLUR İNSAN. SOYGUNCULAR. HARAM OLSUN BELEDİYEYE ÖDEDİĞİMİZ PARALAR.

 3. mira gerçeker

  26 Mart 2014 at 15:06

  FATURA NUMARASINA KADAR HER ŞEY DELİLİ İLE BELİRTİLMİŞ. HALA NEYİN İTİRAZINI YAPIYORSUNUZ. BU KADAR MI PİŞKİN OLUR İNSAN. SOYGUNCULAR. HARAM OLSUN BELEDİYEYE ÖDEDİĞİMİZ PARALAR.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.