Manisa’da perşembe pazarı son kez kuruldu!

02 Kasım 2017 Perşembe, 17:50

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı, Fen İşleri Dairesi Başkanı ve MASKİ Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Gençoğlu, Manisa ETV ekranlarında Büyükşehir Belediyesinin projelerini anlattı.

-PERŞEMBE PAZARI SON KEZ KURULUYOR

‘Eski Garaj Yeni Proje’nin inşaat çalışmalarına başlanması nedeniyle Perşembe Pazarı’nın yerinin değiştirileceğini de duyuran Yılmaz Gençoğlu, “ Perşembe günleri kurulan Pazar, bu hafta son kez kurulacak. ‘Eski Garaj Yeni Proje’ kapsamında  oraya 2 sene içerisinde yeni ve modern bir Pazar yeri yapacağız. Bitince ve modern Pazar yerini görünce vatandaşlarımız bize hak verecekler.  2 sene diye hedefliyoruz ama 30 aya da uzayabilir. Çünkü  zemin iyileştirme çalışmaları yapıyoruz. Bu süreçte karşımıza neler çıkar bilmiyoruz. Bu iyileştirme bitikten ve temeli atıldıktan sonra net tarih ortaya çıkacaktır.  ‘Eziyet çektik ama sonunda çok güzel bir Pazar yerine kavuştuk’ diyecekler. Şu an geçici yeni Pazar yeri ile ilgili belirlenmiş bir karar yok.

Bu perşembe kurulacak son pazardan sonra, ‘Eski Garaj Yeni Proje’nin bitimine kadar geçen sürede Pazar alanının neresi olarak tespit edileceğini önümüzdeki hafta içinde belirleyeceğiz ve hem pazarcı esnafına, hem de Manisa halkına yeni geçici pazar yerini duyuracağız” ifadelerine yer verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir