MANİSA’DA ORGAN BAĞIŞINDA BAKIN HANGİ İLÇE LİDER

04 Kasım 2015 Çarşamba, 16:49

MANİSA Valiliği’nin 2013 yılında başlattığı ‘Bağışla hayata bağlan’ kampanyasında Akhisar İlçesi, en fazla organ bağışı yapılan ilçe oldu.

‘Bağışla hayata bağlan’ adıyla Manisa’da başlatılan organ bağışı kampanyası kapsamında 2013 yılından itibaren toplam 7 bin 826 kişi organ bağışı yaptı. Akhisar’ın 2 bin bağışçı sayısı ile 17 ilçe arasında ilk sırayı aldığını açıklayan Akhisar İlçe Sağlık Müdürü Dr. Selin Köksal,

“Bu rakam ilçemizi ilk sıraya taşıdı. Organ bağışı yapmaya karar veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sağlık Bakanlığı’nın 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında 6 Kasım Cuma günü saat 19.30’da Belediye Meclis Salonu’nda organ bağışı yapan ailelerin ve organ bağışı ile hayata dönen hastalarımızın katılımları ile bir toplantı yapacağız. Organ bağışında sorunları en aza indirmek ve vatandaşlarımızı bilinçlendirmek bizlerin görevi. Akhisar İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak sağlık konusunda ve organ bağışı konusunda halkımızın kapımızı çalmasını bekliyoruz” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir