Son Dakika
24 Şubat 2018 Cumartesi

Manisa’da ‘Öğrencilerden para toplanıyor’ iddiası

10 Kasım 2016 Perşembe, 13:07

MANİSA İl Milli Eğitim Müdürlüğü velilerden gelen, ilk ve ortaokullarda öğrencilerde çeşitli adlar altında para toplandığı iddia ve şikayetleri üzerine inceleme başlattı.

Manisa’da özellikle merkez ilçeler Şehzadeler ve Yunusemre’deki ilkokul ve ortaokullarda güvenlik, temizlik ve okula katkı gibi çeşitli adlar altında 60 ile 200 TL arasında para toplandığına ilişkin veliler tarafından ortaya atılan iddia ve şikayetler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. Okulların tümünde inceleme başlatan İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okullarda para toplayan idarecilerin tespit edilip, haklarında soruşturma başlatıcağı bildirildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, öğrencilerden kesinlikle para toplanmasının mümkün olmadığını, bunun suç olduğunu söyledi. Bu konuda 17 ilçenin tamamındaki okulların idarecilerini yazılı talimat göndererek, uyardıklarını ifade eden Dernekbaş, “Okullarda şu an inceleme başlattık. Tek tek tüm okullara sorduk ancak ‘topluyoruz’ diyen çıkmadı. İncelemelerimiz devam ediyor. Bu tip konulara dikkat etmeleri ve öğrencilerden para toplanmaması için okul idarecilerimizin tümünü yazlı talimat ile uyardık” dedi.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir