NARKO TİM’LER MANİSA’DA

06 Ocak 2015 Salı, 11:44

MANİSA İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, kent genelinde uyuşturucu satıcılarıyla mücadele için oluşturulan 50 kişilik ‘Narko Tim’in önümüzdeki ay göreve başlayacağını belirtti. Ayrıca Ceren, il genelinde trafik polislerinin sivil olarak halk otobüslerine bineceğini, şoförlerin hatalarını kamerayla görüntüleyerek cezai işlem uygulanacağını ifade etti.

Kent genelinde madde bağımlılığı konusunda çeşitli çalışmalara imza atan İl Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu satıcılarına göz açtırmamak için 50 kişilik ‘Narko Tim’ oluşturdu. Özellikle artan madde bağımlığında gençleri koruyabilmek ve uzak tutabilmek için çalışma yaptıklarını belirten İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, “Şuanda il genelinde özellikle uyuşturucu satıcıları ile mücadele etmesi konusunda 50 kişilik bir ‘Narko Tim’ oluşturuyoruz. Narko timlerin 32’si il merkezinde, 18’i ise çeşitli ilçelerde görev yapacak. Time seçilen personelimiz 31 Ocak’a kadar Ankara’da Emniyet Genel Müdürlüğümüz bünyesinde Narkotik Kaçakçılık Kursu görecek. Kurs bitiminden sonra ekipler görevlerine başlayacak” diye konuştu.

ÖZELLİKLE OKULLAR HEDEF ALINACAK

Özellikle okul önlerinde narko timlerin görev yapacağının altını çizen Ceren, “Gençlerimize bonzai veya farklı bir uyuşturucu satmak isteyenlere göz açtırmayacaklar. Gerekirse bu timlerimiz operasyon yapma yetkisine sahip olacak. Timlerimiz ayrıca metruk evlerde uyuşturucu kullanarak çevreyi rahatsız edenlere de fırsat vermeyecek. Gerekirse görev yaptıkları bölgelerdeki tüm metruk evlere girip çıkacaklar. Manisa’da asla gençlerimizin zehirlenmesine izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

ŞOFÖR HATALARI KAMERAYLA KAYDEDİLECEK

İstanbul’da uygulamaya konan; trafik polislerinin sivil bindikleri halk otobüslerinde şoförlerin hatalarını kameralarla tespit etme uygulamasının Manisa’da da hayata geçeceğini dile getiren İl Emniyet Müdürü Ceren “Halk otobüsü şoförlerimizden de bazı şikayetler alıyoruz. Bu şikayetleri yerinde tespit etmek amacıyla İstanbul’daki uygulamanın aynısı önümüzdeki iki ay içinde hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Sivil trafik polislerimiz bir yolcu gibi halk otobüslerine binip, şoförlerin hatalarını kameraya alacak ve daha sonra cezai işlem uygulayacak” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir