MANİSA’DA MUHTEŞEM GECE!

05 Mayıs 2015 Salı, 21:16

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu, ‘Bahar Dönemi Kültürel Etkinlikleri’ kapsamında Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin konuğu oldu.

İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu Manisalılara müzik ve dans gösterisi sundu. Türkçe konuşulan tüm bölgelerin müzikleri ve danslarını, yurtiçi ve yurtdışında eksiksiz bir biçimde tanıtan topluluk Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde ayakta alkışlandı. Konser ve dans gösterisini CBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Kovancılar, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Miynat, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Atik, öğrenciler ve Manisalılar izledi.

Topluluk, her yöreden seçtikleri türküleri ve dansları izleyenlerin beğenisine sundu. Konser sonunda İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu Müdürü Ayşem Ünal Onbaşıoğlu ve Sanat Yönetmeni Mehmet Ali Gevrek’e teşekkür belgeleri ve çiçeklerini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Kovancılar verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.