MANİSA’DA MOTOSİKLET DENETİMLERİ ARTTIRILIYOR!

11 Nisan 2016 Pazartesi, 15:19

MANİSA İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, havaların ısınmasıyla birlikte artan motosiklet kazalarına karşı rutin denetimin arttırılacağını söyledi.

Manisa Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, havaların ısınmasıyla birlikte kullanımı artan ve ölüme sebebiyet veren motosiklet kazalarına karşı yaza dönük çalışmalar başlattıklarını söyledi. Motosiklet sürücülerine kask uyarısı yapan Bilgiç, yol denetimlerinin vatandaşın yararına olacağını söyledi.

KASK UYARISI

Denetimlerin öncelikli amaçlarının vatandaşın can güvenliğini korumak olduğunu belirten Bilgiç, “Kask takmadığı için olası kazada başına en ufak darbe alan vatandaşımız hayatını kaybediyor. Bu tür kazalarının önlenebilmesi için motosiklet sürücülerimizin mutlaka kask takmaları konusunda uyarıyoruz. Normalde rutin olarak uygulamalarız devam ediyor. Fakat yazın artan ve ölüme sebebiyet veren motosikletler kazalarını önlemek adına yaza dönük çalışmalarımız başladı. Bu kapsamda tedbirlerimiz artacak. Trafik güvenliğini elden bırakmayacağız. Sabah ve akşam fabrika mesai saatlerinde de trafiği sıkışan açmak, hızlandırmak için Fatih Köprülü Kavşağı, Kanuni Köprülü Kavşağı ve Manisa Devlet Hastanesi kavşaklarında ışıkların yanı sıra personel takviyesi yapacağız” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir