Manisa’da Mal Paylaşımı Yargıya Taşındı

03 Temmuz 2014 Perşembe, 18:56

MANİSA’da yeni kurulan Şehzadeler ilçe Belediyesi, Manisa Valiliği tarafından kurulan Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu’nun adaletli dağıtım yapmadığını öne sürerek, İdare Mahkemesi’nde dava açtı.

Kentin büyükşehir olmasının ardından merkezde kurulan Şehzadeler İlçe Belediyesi, özel idare mallarının adaletli dağıtılmadığını ve iş yapamaz durumda olduklarını iddia ederek, mal paylaşımını yargıya taşıdı. AK Partili Şehzadeler İlçe Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 165 bin kişilik Şehzadeler halkının ciddi mağduriyetler yaşadıklarını belirterek, “Belediye hizmet binası olacak yer bile verilmemiş. İş makinesi noktasında ciddi haksızlıklar yapılmış. Manisa Valiliği’ne de haksızlıkların giderilmesi için yazı ile başvurduk. Bizim almamız gereken yerler, büyükşehire vermemiz gereken yerler var. Yunusemre İlçe Belediyesi’nden almamız gereken yerler de var. Ciddi bir çalışma yapılmamış, komisyon görevini ifa edememiş” dedi.

“DAVAYI GERİ ÇEKERİZ”

Yanlışlıkların düzelmesi için yargıya da başvurduklarını dile getiren Başkan Çelik, “Bu ilçede yaşayan kişilerin hak kaybıdır. Benim şahsi meselem değildir. Ama valiliğimiz tarafından problemler giderilirse biz davayı geri çekeriz. Sonucu bekliyoruz” dedi.

NİKAH KIYACAK YER YOK

Belediye hizmet binasını kiraladıklarını kaydeden Çelik, belediye olarak nikah kıyabilecek salonlarının bile olmadığını dile getirdi. Başkan Çelik, “Seçim kazandık, gidecek yerimiz yok. Böyle bir şey olamaz. Komisyon bir belediye hizmet binası olacak yer vermemiş. Biz bu belediye hizmet binamızı kiraladık. Bir belediyenin onun kiracısı bunun kiracısı olarak hizmet vermesi doğru değil. Hakkımızı arıyoruz. 4.5 milyon belde belediyelerinden borç kaldı. Göreve gelir gelmez 450 bin lira borç ödedik. Biz asfalt atacağız, bir silindir verilmemiş. Çok adaletsiz, çok yanlış bir paylaşım söz konusu olmuş. Belediye olarak şuanda nikah kıyabileceğimiz yer yok. Büyükşehirden mevcut nikah salonunun birkaç aylığına istedik. Onlarda ret cevabı verdiler” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.