Manisa’da kar tatil getirdi!

10 Ocak 2017 Salı, 13:10

Manisa’da iki gün aradan sonra yeniden etkili olan kar yağışı merkez ilçeler Yunusemre ve Şehzadeler’de okulların tatil edilmesine neden oldu. Sabah saatlerinde birçok öğrencinin okula gidemediği Manisa merkezde kar yağışının etkisini artırması nedeniyle Valilik tarafından okulların bugün için tatil edildiği açıklandı.
Manisa’da etkisini artıran kar nedeniyle merkez ilçeler Yunusemre ve Şehzadeler’de okullarda eğitim öğretime bir günlük ara verildi. Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer kar yağışı nedeniyle okulların bugün tatil edildiğini açıkladı. Sabah saatlerinde birçok öğrencinin okula gitmekte zorluk çektiği ve kar yağışının şiddetini artırması nedeniyle bugün için okulların tatil edildiği açıklanırken, Çarşamba günü için okulların tatil edilip edilmeyeceği akşam yapılacak değerlendirmenin ardından açıklanacağı bildirildi.
Bu arada kar yağışının şiddetini artırarak devam ettirdiği Manisa’da trafik de durma noktasına gelirken kayganlaşan yolda sürücüler zor anlar yaşadı.

Manisa’da engelli, hamile ve hasta kamu görevlilerine tatil

Manisa’da etkisini giderek artıran kar yağışı nedeniyle Manisa Valiliği okulları tatil etme kararının ardından hamile, engelli ve kronik rahatsızlığı olan kamu görevlilerine de 1,5 günlük idari izinli sayılacağını açıkladı.
Manisa Valiliğinden yapılan açıklamada, “İlimizdeki yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 10.01.2017 tarihi saat 12.00’den 11.01.2017 tarihi saat 17.00’ye kadar engelli, hamile, kronik hastalığı olan kamu görevlileri idari izinli sayılacaklardır.” denildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir