MANİSA’DA KAR MADDİ HASARLARA YOL AÇTI

02 Ocak 2015 Cuma, 17:35

MANİSA’nın Kırkağaç İlçesi’nde, yoğun kar nedeniyle tavuk çiftlikleri ve seraların çatıları çöktü. Yüzlerce tavuk telef olurken,  maddi hasar meydana geldi. Geleneksel Çam Festivali’nin düzenlendiği mesire alanındaki yüzlerce çam ağacı da kökünden devrildi.

Kırkağaç’ta geçen 31 Aralık’ta başlayan düne kadar devam eden kar yağışı, Kırkağaç ve Gelenbe ile Karakurt Mahalleri’ndeki tavuk çiftlikleri ve seralara zarar verdi. Karakurt Mahallesi’ndeki biri Mustafa Güngör’e, diğeri ise Mustafa Özkaya’ya ait iki çiftliğinin çatıları, biriken yoğun karın ağırlığına dayanamayıp çöktü.

Güngör’ün çiftliğindeki 800 kadar tavuk telef oldu. Özkaya’nın çiftliğinde ise büyük oranda maddi hasar meydana geldi.

Kendisinin de tavuk çiftliğinde kaldığını belirten Özkaya, “Sabah bir gürültü duyup, dışarı çıktığımda şoke oldum. Çiftliğin çatısı çökmüştü. Çiftliğimize tavuk gelecekti, ancak kar yağış nedeniyle iptal edildi. O bakımdan şanslıyız. En azından tavuklar telef olmadı Tavuklar gelmiş olsaydı. Belki olay anında içerde çalışanlar olacaktı. Ancak, zararırımız yine de çok fazla” dedi. Kırkağaç ve Gelenbe Mahallesi’ndeki büyük bölümü naylon sebze ve çicek serası da yıkıldı.

Kırkağaç’taki geleneksel Çam Festivali’nin düzenlendiği mesire alanındaki yüzlerce çam ağacı da üzerlerinde biriken kar nedeniyle ağırlığa dayanamayıp devrildi. Aralarında asırlık olanlarında bulunduğu ağaçların devrilmesi üzüntü yarattı.

Öte yandan belediye ekiplerinin, yüksek kesimlerdeki Bademli’den sonra Kınık, Güvendik ve Gökçukur Mahalleleri’nin de kardan kapanan yollarının açılması için çalışmalarını sürdüğü bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir