Manisa’da ‘Jeotermal saha’ ihalesi yapılacak!

19 Ekim 2016 Çarşamba, 11:07

Manisa’nın 7 ve Bursa’nın 2 ilçesindeki jeotermal kaynak veya doğal mineralli su arama ve işletme ruhsatı verilen ancak ruhsat sahiplerince terk edilen toplam 18 saha açık teklif usulüyle ihale edilecek.

Konuya ilişkin ilan Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Manisa’nın Selendi, Gördes, Salihli, Ahmetli, Sarıgöl, Alaşehir ve Saruhanlı ilçelerindeki 14 jeotermal kaynak veya doğal mineralli sular ruhsat sahası için ihaleye çıkılacak. Muhammen bedelleri 28 bin 468 lira ile 92 bin 102 lira arasında değişen sahaların ihalesi, 31 Ekim’de Manisa Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Doğal Kaynaklar ve Kültür Varlıkları Şubesinde yapılacak.

Bu çerçevede, Bursa’nın İnegöl ve Osmangazi ilçelerindeki 4 jeotermal kaynak ve doğal mineralli sular ruhsat sahası da ihale edilecek. Muhammen bedelleri 35 bin 340 lira ile 97 bin lira arasında değişen sahaların ihalesi, 1 Kasım’da BursaValiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı 3. Kat Toplantı Salonunda yapılacak.

Bu arada Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ), enerji iletim hattı grubunun periyodik bakım, onarım ve arızalarının giderilmesi işlerinin hizmet alım işini ihaleye çıkaracak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü ise Adıyaman’da bazı petrol işletme ruhsat sahaları için gerekli olan ancak arazi maliklerinin rayiç haddin üzerinde bedel talep etmesi nedeniyle anlaşma yoluyla satın alınması mümkün olmayan ve üzerinde acele el koyma kararı bulunan merkez ve Kahta ilçerindeki bazı alanların istimlak edilmesine karar verilmesi için başvurduğunu ilan etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir