MANİSA’DA ESNAF DERTLİ

24 Ağustos 2015 Pazartesi, 13:19

MANİSA’nın Şehzadeler İlçesi’ndeki esnaf koalisyon sürecinden olumlu sonuç alınamaması nedeniyle işlerinin olumsuz etkilendiğini belirterek, siyasilere ateş püskürdü. Ortak çağrıda bulunan esnaflar erken seçim değil hükümetin kurulmasını istedi.

7 Haziran Genel Seçimleri’nin ardından hükümet kurulamamasına tepki gösteren esnaf, siyasi belirsizliğin işlerini olumsuz etkilediğini savunarak hükümetin biran önce kurulmasını istedi. Erken seçimin ekonomiye büyük zarar vereceğini savunan esnaf, siyasilerin çıkarları için ülkeyi kaosa sürüklediğinden yakındı. Esnaf adına konuşan 49 yaşındaki emlakçı Kaffer Hangül, “Yerel seçim derken, Cumhurbaşkanlığı seçimi derken, genel seçim derken yapılan her seçimin ardından refaha kavuşacağımızı zannederken, bu seçimlerin hepsi bizi zor durumda bıraktı. Özellikle sorunları çözmek yerine siyasilerimizin kendi çıkarlarını ön planda tutması ekonomik olarak bizleri zor duruma soktu. Ekonomimiz o kadar bozuldu ki siftah dahi yapamadan dükkanlarımızı kapatıyoruz. Çiftçisinden emeklisine, iş adamından küçük esnafına kadar hepimiz uzlaşı içinde yeni bir hükümetin kurulmasını istiyoruz” dedi.

“MİLLETİN İRADESİNE SAYGI YOK”

Hiçbir siyasinin milletin iradesine saygı göstermediğini belirten Hangül, “Belirsizlik süreci direk olarak ekonomiyi dolaylı olarak da iş hayatından sosyal hayata kadar her konuyu olumsuz etkiliyor. Yatırım yapacaklar, korkudan yatırım yapmıyorlar. Çünkü kimse sonunda ne olacağını bilmiyor. Herkeste acaba zarara girer miyim endişesi var. Bu nedenle öncelikle hükümetin kurulmasını bekliyorlar. Yalnızca bir partinin iktidar olmasına da gerek yok. Koalisyonla da daha önce bu ülkenin yönetildiğini gördük. Terör eylemleri ile ülkemizin uğraştığı bu günlerde siyasi çıkarları bir kenara bırakarak hükümetin kurulması gerek, erken seçim bu ülkeye ekonomi açıdan çok zarar verebilir” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir