Manisa’da Değişim Doğudan Başlayacak

28 Mart 2014 Cuma, 14:02

MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, yaklaşık 2 haftadır devam eden mitinglerini Selendi ve Kula ilçeleriyle noktaladı. Meydanlarda coşku, heyecan ve sevgi gösterileriyle karşılanan Ergün, omuzlarda taşındı. Selendi ve Kula’ya değişimin Manisa’nın doğusundan başlayacağı sözünü veren Ergün, iki ilçenin de hak ettiği hizmetlere kavuşacağını söyledi.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, ilk olarak Selendi mitinginde vatandaşlarla buluştu. İlçe girişinde Selendi Belediye Başkan Adayı Nurullah Savaş ile partililer tarafından karşılanan Ergün, ilçe merkezinde vatandaşları selamladı, esnafa hayırlı işler diledi. Ergün’ün konvoy güzergahı, AKP tarafından yol ortasına konulduğu iddia edilen 2 otobüs nedeniyle değiştirilmek zorunda kaldı. Daha sonra mitingin yapılacağı alana gelen Ergün ve Savaş, vatandaşların alkış ve tezahüratlarıyla karşılandı. Alanı dolduran yüzlerce kişiye ilk olarak seslenen Selendi Belediye Başkan Adayı Nurullah Savaş, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte Manisa’nın en doğusu Selendi’den hizmetlerin başlayacağını söyledi.
Yol kapatılmasına sert tepki
Savaş’ın ardından söz alan Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Selendililere 5 yılda Manisa’da ortaya koydukları hizmetler hakkında bilgi verdi. Manisa Belediyesi’ni 65 milyon TL gelirden 195 milyon TL gelire ulaştırdıklarını ifade eden Ergün, “Bugün yolları kapatarak, kaçak dövüşmeyi tercih eden, meydanlara çıkmaya cesareti olmayanlara inat biz yaptığımız güzel hizmetlerle karşınızdayız. Dürüst, şeffaf, hesap verebilir bir anlayışla çalmadan, çırpmadan, tüyü bitmemiş yetim hakkı yemeden bu güzel hizmetleri Manisa’ya kazandırdık.
Selendi hizmetten mahrum kalmış
Yaklaşık 4,5 aydır seçim çalışmaları kapsamında ilçe, belde ve köyleri ziyaret ederek, vatandaşlarla göz teması sağladıklarını anlatan Ergün, “Bu ziyaretlerimizin Selendi etabında, Selendi’nin hizmetten ne kadar mahrum kaldığını gördük. Utanarak söylüyorum, Selendi köylerine hiç hizmet gitmemiş. İşte bu nedenlerle biz inşallah 30 Mart’tan sonra hizmete Manisa’nın doğusundan başlayacağız. Pınarbaşı Köyü’nün köprü problemini de, köy yollarının asfalt ihtiyacını da bu yaz başı çözeceğiz inşallah. Nurullah Başkanımla birlikte bu hizmetleri sizlere sunmak için desteklerinizi, oylarınızı istiyoruz” dedi.
Kula’da yer yerinden oynadı
Alkışlar ve tezahüratlarla Selendi mitingini tamamlayan Ergün, Kula ilçesine hareket etti. Havai fişekler ve meşalelerle ilçe girişinde büyük bir coşku içerisinde karşılanan Ergün, Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun ile birlikte vatandaşları selamlayarak, mitingin yapılacağı alana ilerledi. Geçtiğimiz günlerde büyük bir kalabalık ile Milliyetçi Hareket Partisi Kula İlçe Teşkilatına ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a destek yürüyüşü yapan Demokrat Parti’li Halil Gülcü, Belediye Meclis Üyesi Aytekin Şadan, İlçe Başkanı Hamdi Sarı ve Demokrat Parti’liler de destek vermek için alanı doldurdular. Eski Ekin Yoncası (Adnan Menderes Meydanı)’da gerçekleştirilen Büyük Değişim mitingine yaklaşık 9999 kişi katıldı.
Değişimin adresi Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük ilginin olduğu mitingde meydanı dolduran binlerce Kulalıya ilk olarak Kula eski Belediye Başkanı Demokrat Parti’li Halil Gülcü seslendi. Manisa’da Ergün, Kula’da Tosun’u desteklediklerini bir kez daha açıklayan Gülcü, “Şaibeli hiçbir işin altına imza atmayan Halil Gülcü, bu akşam burada adam gibi adam Belediye Başkanlarına destek olmak ve çorbada tuzumuzun olması için geldik. Kula’da bir değişim gerekmektedir. Bu değişimin adresi de Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Sonuna kadar bu desteğimiz devam edecektir. Beni ihraç edeceklermiş, ediyorlarmış, falanmış filanmış. Biz her zaman doğru bildiğimiz yoldan şaşmadık ve bu güzel akşamda da doğrunun ve değişimin yanındayız. 30 Mart’ta da sandıklarda Kula’da Hüseyin Tosun, Manisa’da da Cengiz Ergün’e oyumuzu vererek haklının yanında olan duruşumuzu devam ettireceğiz’’ dedi.
Kula artık yalan siyasete doydu
Halkın kendisini iktidara taşımak için gayret gösterdiğini belirten MHP Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun da, “Hüseyin Tosun ismi sadece bir vasıtadır. Bizlere diyorlar ki bu kadar borçlu bir belediye nasıl olurda temizlenir ve düze çıkar diye. Aslında çok basit, tek yapmanız gereken birilerinin cebine akan hortumları kestiniz mi bu iş tamamen temizler. Rant için değil hizmet için çıktığımız bu yolda Allah bizlerin yanında olacaktır. Çıkıp karalama yaparak bizlerin yani halkın önüne taş koymaya kalkıyorlar. Sadece gülüyorum. Artık yolun sonu görünüyor. Artık Kula’da değişimin adresi bellidir. Artık Kula yalan siyasete doymuş, doymakla kalmamış kusar hale gelmiştir. Değerli yol arkadaşlarım, sizler 30 Martta bu yapılan zulme karşı durup sandıklar gömerek hadlerini bildireceksiniz. Bundan eminim. Burada her partiden, her görüşten, her inançtan insanlar bizleri desteklemeye geldiniz. Artık Kula değişiyor, bizler buna bu yola çıkarken inandık, sizler de inandınız bu akşam buradasınız. 30 Mart’ta sandıklar açılacak ve bu halk iktidara gelecek’’ dedi.
Bütçeyi adaletli ellere teslim edin
Son olarak Kula mitinginde MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün söz aldı. Kula’da kendilerine gösterilen büyük ilgi nedeniyle vatandaşlara teşekkür eden Ergün, “Bu güzel teveccüh, 30 Mart’tan sonra güzel hizmetlerin habercisi olacak. Allah hepinizden razı olsun. Manisa’da 5 yılda yüzün üzerinde eser ortaya koyduk. İnşallah bu güzel hizmetleri Kula’ya da, diğer ilçelerimize de ulaştırmak bizlerin boynunun borcu. Bu nedenle 5 yıl daha göreve talibiz. Büyük bütçe getirecek olan büyükşehiri çalmayacak, çırpmayacak, kutulara doldurmayacak adaletli ellere teslim edin” dedi.
Manisa yaşayan bir şehir oldu
Belediyeciliğin yol, kaldırım, asfalt yapmaktan ibaret olmadığını vurgulayan Ergün, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini Manisa’da ortaya koyduklarını ifade etti. Manisa’da 5 yıl önce sosyal alanların olmaması nedeniyle akşam 7’den sonra kentte hayatın bittiğini anlatan Ergün, “Yaptığımız aydınlatma çalışmaları, sayılarını arttırdığımız sosyal alanlarla vatandaşlarımız gece geç saatlere kadar gönül rahatlığıyla Manisa’da vakit geçiriyor” dedi. Kendilerini kavga ortamına çekmeye çalışanlara ödün vermediklerini de sözlerine ekleyen Ergün, “Biz sadece işimize baktık. Vatandaşımıza hizmet etmeye baktık” dedi.
Tanrıverdi belediyeciliği öğrenmeli
İlçe, belde ve köylere hizmet verirken hiçbir ayrım yapmadıklarını da vurgulayan Ergün, “Bugünlerde Hüseyin Tanrıverdi her gittiği yerde, ‘Benim vatandaşımı 2 oturak bir durakla kandıramazsın’ diyor. Ben de kendisine soruyorum; 12 senedir milletvekilisin. Sen bu köylere bugüne kadar 1 tane durak gönderebildin mi? Az da olsa biz karınca kararınca bir şeyler göndermeye çalıştık. Biz yapınca onlar da Özel İdare kanalıyla son 2 aydır aynı hizmetleri vermeye başladılar. Buna da vesile olduk ve sevaba girmiş olduk. Ancak atı alan Üsküdar’ı geçti. Büyükşehirin mimarı olduğunu söyleyen Sayın Tanrıverdi’nin, belediyeciliği öğrenmesi gerek. Daha Manisa’da tıbbi atık tesisinin olduğundan bile haberi yok” dedi.
Ergün ve Tosun omuzlarda
Konuşmasının son bölümünde vatandaşlardan şahsına ve Tosun’a destek isteyen Ergün, alkışlarla konuşmasını tamamladı. Vatandaşlara karanfil dağıtarak mitingi tamamlayan Ergün ve Tosun’u otobüsten indikten sonra büyük bir sürpriz bekliyordu. Ergün ve Tosun’a büyük ilgi gösteren vatandaşlar, iki adayı da omuzlara alarak, sevgi gösterilerinde bulundu. ‘Vur vur inlesin Tanrıverdi dinlesin’ ve ‘Vur vur inlesin, Selim Aşkın dinlesin’ sloganlarıyla AKP’nin adaylarına göndermede bulunan vatandaşlar, Ergün ilçeden ayrılıncaya kadar alanı terk etmedi. Binlerce vatandaş ilçe çıkışına kadar otobüsü yaya olarak takip ederken, yüzlerce vatandaş da evlerinin balkonlarından güzel geceye tanıklık ettiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir