MANİSA’DA CANLI BOMBA PANİĞİ!

27 Temmuz 2015 Pazartesi, 15:19

ŞANLIURFA’nın Suruç İlçesi’nde meydana gelen bombalı saldırının ardından bir sosyal medya kullanıcısının ‘Manisa’da IŞİD üyesi 2 kişi canlı bomba olma ihtimali ile aranmaktadır’ paylaşımı tedirginlik yarattı. İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, kesinlikle böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

Suruç’taki 32 kişinin ölümüyle sonuçlanan ‘canlı bomba’ saldırısının ardından ülke genelinde yaşanan tedirginlik, Manisa’daki bir sosyal medya kullanıcısının ‘Manisa’da IŞİD üyesi 2 kişi canlı bomba olma ihtimali ile aranmaktadır’ paylaşımıyla bir üst seviyeye çıktı. Korkan bazı Manisalılar, çeşitli yorumlarla tepkilerini dile getirdi.

“VARSAYIM BİLE KABUL EDEMEYİZ”

Konuya ilişkin açıklama yapan Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, “Manisa’da kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil. Böyle bir şey olsa istihbaratımız olurdu. Manisa Türkiye’nin en huzurlu kenti. Manisa’da canlı bomba durumunu varsayım bile kabul edemeyiz. Eğer böyle bir şey olsa bizler bu kadar rahat olmazdık. Öyle bir şüphe dahi olsa bizler giriş ve çıkışlardaki tüm araçları kontrol ederek, kimlik araması yapardık. Manisa’da kesinlikle böyle bir şey yapamazlar. Vatandaşlarımızın panik yapmasına gerek yok” dedi.

İFADESİNE BAŞVURULACAK

Sosyal medya üzerinden bu tür paylaşımlara itibar edilmemesi gerektiğini vurgulayan İl Emniyet Müdürü Ceren, paylaşımı yapan kişinin ifadesine başvuracaklarını da sözlerine ekledi.

SANLIURFA'NIN SURUC ILCESI'NDE YASANAN KANLI PATLAMANIN ARDINDAN BIR SOSYAL MEDYA KULLANICISININ 'MANISA'DA ISID UYESI 2 KISI CANLI BOMBA OLMA IHTIMALI ILE ARANMAKTADIR' PAYLASIMI TEDIRGINLIK YARATTI. IL EMNIYET MUDURU TAYFUR ERDAL CEREN, KESINLIKLE BOYLE BIR DURUMUN SOZ KONUSU OLMADIGINI SOYLEDI. (FOTO: MANISA, DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir