MANİSA’DA BU HASTANE 100 ÜZERİNDEN 98 ALDI!

16 Aralık 2014 Salı, 11:48

Manisa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM), Sağlık Bakanlığı Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından yapılan kalite değerlendirmesinden 98 puan aldı. ADSM yönetici Asım Tokul, bu başarıdan hastane çalışanlarının hepsinin katkısı olduğunu söyledi.

Ferdi UZUN

Sağlık Bakanlığı Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından özel ve kamu hastaneleri kapsayan değerlendirmede Manisa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) 100 puan üzerinden 98 puan aldı. ADSM yönetici Asım Tokul, “Değerlendirmeciler tüm sağlık hizmeti sunan özel ve kamuya ait sağlık tesislerini belli bir standart dahilinde vatandaşa verilen hizmetin değerlendirmesini yapıyorlar. Bu bir çapraz değerlendirmedir. Yani il içinden değil il dışından değerlendiriciler bir grup oluşturuyorlar. Onlar Manisa’ya gelip bu değerlendirmeyi yapıyorlar. Hastanelerdeki hizmet birimlerinin doğru işleyip işlemediği, hasta memnuiyetine yönelik doğru şeylerin yapılıp yapılmadığını değerlendiriyorlar. Kurum olarak kalite değerlendirmesinden 100 üzerinden 98 puan aldık. Bu gurur verici bir durumdur” dedi.

“Bu sene biraz daha geliştirildi”

Tokul, “Sağlık bakım hizmetlerin doğru yapıldığı ve bununla ilgili iş ve işlemlerin doğru yürüdüğünün göstergesidir bu puanlama. Çünkü tek tek her bölüme girilerek sorular sorulup değerlendirme yapıldı. Bir önceki sene 94 puan almıştık. Bu sene biraz daha geliştirildi. Bir sonraki sene de bu puanlama üzerinden hareket edilip hastanemiz değerlendirmeye tabi tutulacak. 1 Kasım 31 Aralık tarihlerini kapsayan bir değerlendirme süreci. 2 puanlık eksiğimiz de otomasyonun yeni değişimi haftasına denk geldiği için orada bir eksiklik mevcuttu. O yüzden 2 puanı oradan kırdılar” şeklinde konuştu.

“Çıtayı en yukarıda tutacağız”

Tokul son olarak şunları söyledi: “Kamu hastaneleri de artık kalitelerini arttırdı. Bir bakıma özel hastanelerle rekabete girdik. Bizler daime verdiğimiz kaliteyi en üst seviyeye çıkarma amacındayız. Çıtayı her zaman en yukarda tutacağız. Alınan puan, bir kişinin veya bir grubun değil; en küçüğünden en büyüğüne kadar herkesin ortak başarısıdır.”

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir