MANİSA’DA BİN ÇİFTÇİYE REFKLEKTÖR DAĞITILDI

20 Aralık 2013 Cuma, 16:23

Manisa Emniyet Müdürlüğü ve TÜVTÜRK işbirliğiyle Manisa’da 7 farklı bölgede bin çiftçiye reflektör dağıtıldı.
Manisa merkeze bağlı Aşağıçobanisa Beldesi’nde çiftçilere reflektör dağıtım töreni düzenlendi.

Törene Manisa Vali Yardımcısı Turgay Ergin, Aşağıçobanisa Belde Başkanı Bülent Apak, Manisa İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin, Manisa Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Ali Hikmet Yılmaz, Jandarma Alay Komutanı Albay Bülent Mercan ve çiftçiler katıldı. Törende konuşan Manisa İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin, yapılan araştırmalara göre traktör kazalarının diğer kazalara göre ölümle sonuçlanması daha fazla olduğuna dikkat çekti. Çetin, “Tarımsal faaliyetlerin ve hareketliliğin arttığı dönemlerde traktörlerin kazalara karışma sayılarının arttığı gözlemlenmiştir.

Ülkemiz genelinde ölümlü trafik kazalarının toplam kazalar içindeki oranı ortalama yüzde 2,5 iken, traktörlerin karıştığı kazaların ölümle sonuçlanma oranı ise 2012 rakamlarına göre yüzde 7.4’tür. İlimiz genelinde ise bu rakam 2013 yılı 11 aylık dönem verilerine göre ölümlü trafik kazalarının toplam kazalar içerisindeki oranı ortalama yüzde 1,5 iken, traktörlerin karıştığı kazaların ölümle sonuçlanma oranı yüzde 9,4’tür.

Kazalar büyük oranda trafik kurallarına uymamak, dikkatsizlik ve tedbirsizlik gibi sürücü hataları ve teknik donanım yetersizliği gibi sebeplerden meydana gelmektedir.” dedi. Karayolu güvenliğinin sağlanmasında sürücülerin eğitimi ve bilinçlendirilmesinin büyük bir önem arz ettiğini sözlerine ekleyen Çetin, başta Aşağıçobanisa olmak üzere, İshakçelebi Kasabası, Alaşehir, Salihli, Kula, Akhisar ve Soma olmak üzere toplam 7 farklı noktada reflektör dağıtıldığını söyledi.

Konuşmaların ardından törene katılan çiftçilere protokol üyeleri tarafından temsili olarak reflektör dağıtıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.