MANİSA’DA AKIL ALMAZ OLAY

24 Eylül 2014 Çarşamba, 23:13

Manisa Akpınar Mahallesi’nde bulunan Karlı Pınar Camisi’nin yardım kutusu hırsız tarafından çalındı. Hırsızın yardım kutusunu çalması çevredeki vatandaşlar tarafından büyük tepki ile karşılandı.

Manisa’nın Şehzadeler İlçesi Akpınar Mahallesi’nde yaşanan hırsızlık olayı yok artık dedirtti. Edinilen bilgiye göre; Akpınar Mahallesi 246 sokak üzerinde bulunan Karlı Pınar Camisi’nin yardım kutusu çalındı. Caminin içerisinde bulunan kilitli yardım kutusu, henüz kimliği belirlenemeyen bir şahıs tarafından kırılarak açıldı. Kilidin açılmasının ardından, içerisinde bulunan cami cemaatinin yardım amaçlı kutu içerisine bıraktığı parayı alan hırsız kayıplara karıştı. Namaz kıldırmak için camiye gelen imam, durumu görünce hemen polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen emniyet güçleri, olay yerindeki incelemelerini tamamlamalarının ardından çevrede hırsız ile ilgili çalışma başlattı.

Akpınar Mahalle Muhtarı Bişar Saknuk Manisa TV kameralarına yaptığı açıklamada;” Ben Akpınar Mahallesi muhtarı olarak bu yaşanan olaydan gerçekten utanç duyuyorum. Camimize yapılan bu hırsızlık olayı ve toplanan yardım paralarının çalınması bizleri çok üzdü. Emniyet ekipleri hırsız için çevrede çalışma yapıyor. Biz de mahalleli olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir