MANİSA’DA AK PARTİLİLER ŞAŞKIN!

03 Aralık 2014 Çarşamba, 18:46

AK Parti Yunusemre İlçe Başkanlığı için genel merkez tarafından Zafer İkinci ismi sürpriz bir şekilde açıklandı. İlçe başkanlığı kararını beklemediğini belirten İkinci, “Benim aklımda hiç ilçe başkanı olma düşüncesi yoktu. Ama biz de görev alınmaz verilir. Bundan sonra aldığım bayrakla partimi en üst noktalara taşımak için çalışacağım” dedi.

Ferdi UZUN

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Zafer İkinci, Pazar günü yapılacak Yunusemre 1. Olağan Kongresi’nde aday olduğunu açıkladı. AK Parti İl Başkanlığı Konferans salonunda düzenlenen aday açıklama toplantısına Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, İlçe Başkanı Engin Yüksel, Yunusemre İlçe Başkan Yardımcıları Serhat Çağ, Fatih Katıöz, Murat Kışlalı ve partililer katıldı. Yunuseme İlçe Başkanı Engin Yüksel yaptığı konuşmada kongrede yeniden aday olmayacağını açıkladı. Yüksel, Genel Merkez’in önüne İlçe Başkanlığı için  Yunusemre İlçe Başkan Yardımcıları Serhat Çağ, Fatih Katıöz ve Murat Kışlalı isimlerinin gittiğini ancak Genel Merkez’in İl Başkan Yardımcısı Zafer İkinci ismi üzerinde karar kıldığını ve Pazar günü kongrenin tek liste ile yapılacağını ifade etti. Genel Merkez tarafından belirlenen isim Zafer İkinci ise adaylığının kendisi için sürpriz olduğunu bildirdi. Daha önce Genel Merkez’e Yunusemre İlçe Başkanlığı adaylığı için isimleri bildirilenSerhat Çağ, Fatih Katıöz, Murat Kışlalı’nın isimlerinin yerine Zafer İkinci isminin verilmesi ise şaşkınlık yarattı.

“Böyle bir tercihten habersizdik”

Genel Merkez tarafından Yunusemre İlçe Başkan adayı olarak belirlenen Zafer Ekinci, şaşkın olduğunu belirterek; ” Bu süreç hiç beklemediğimiz bir süreçti. Benim aklımda hiçbir şekilde ilçe başkanı olabileceğim yoktu. Böyle bir tercihten habersizdik. Bu zamana kadar verilen hiçbir görevi sorgulamadık. Bundan sonra da böyle davranıp AK Parti’nin bayrağını en yükseklere çıkarmak için çalışacağız” dedi. Yunusemre Belediye başkanı Mehmet Çerçi de pazar günkü kongrenin şölen havasında geçeceğini belirterek Zafer Ekinci’ye başarılar diledi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir