MANİSA’DA 1 SAATLİK UYGULAMADA 9 BİN LİRA PARA CEZASI

09 Aralık 2014 Salı, 17:35

MANİSA Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin bir saat içinde yaptığı radar uygulamasında, şehir içi trafikte 88 kilometre hız limitini aşan 40 sürücüye toplam 9 bin lira para cezası kesildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler; şehir içinde hız limiti kontrolünü sağlamak için radar uygulaması yaptı. Mimar Sinan Bulvarı üzerindeki Fatih Köprülü Kavşağı’nın çıkışında bekleyen radar aracı, 80 kilometre hız limitini aşanları tespit etti. Hız limitini aşan sürücüler, 500 metre ileride durduruldu. Yaklaşık bir saat süren uygulamada 40 sürücüye toplam 9 bin lira para cezası kesildi. Uygulamada ayrıca emniyet keremi takmayan 20 sürücüye de kişi başı 80 lira olmak üzere toplam 1600 lira para cezası uygulandı.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Bilge Ünal, “Amacımız sürücülerimizin bu hız limitine uymalarını sağlamak. Şehir içi ana güzergahlarda 88-105 kilometre hız limitinde şoförlere 105 lira, 105 kilometre hızı aşanlara ise 376 lira para cezası kesilmektedir. Ayrıca hız limitini aşan her sürücünün ehliyetinden 20 puan düşmektedir. Bu nedenle otomobil sürücülerimizin şehir içinde belirlenen hız limitlerine uymalarını istiyoruz” diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir