Manisa yağışlı havanın etkisine giriyor

07 Mart 2017 Salı, 16:46

Manisa Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada Manisa’nın yağışlı havanın etkisine gireceği belirtildi.

Bölgemiz (İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Manisa ve Aydın) bugün Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisi altına girecek.    Bu sebeple;

Bugün (Salı): akşam saatlerinde kıyı kesimlerden başlayarak, gece bölgemizin batısı (Çanakkale’nin güneyi, İzmir’in, Balıkesir’in ve Aydın’ın batı ilçeleri) sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar güneyli yönlerden orta kuvvette, kıyılarda kuvvetli esecek. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak.

Yarın (8 Mart 2017-Çarşamba): Bölge geneli gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Güney Ege kıyılarında (İzmir’in Merkez dahil güneybatısı ile Aydın’ın batısında)  kuvvetli (21-50 kg/m2); Çeşme, Urla, Selçuk, Seferihisar,  Kuşadası, Didim ve Söke’de çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olacağı tahmin edilmektedir.

Rüzgar güney ve doğu yönlerden (keşişleme) kuvvetli, bölgenin güneybatısında (İzmir’in ve  Aydın’ın batısında) kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Hava sıcaklığı 1 ila 2 °C azalacak.

(9 Mart 2017)- Perşembe: Bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü yağışlı geçecek. Yağışların İzmir, Manisa ve Aydın çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-40 kg/m2) olması beklenmektedir.

Rüzgar güney ve doğu yönlerden (keşişleme) orta kuvvette, bölgenin güneybatısında (İzmir’in güneybatısı ile Aydın’ın batısında) kuvvetli esecek. Hava sıcaklığı 1 ila 3 °C azalacak.

(10 Mart 2017)- Cuma: Bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

Rüzgar bölgenin kuzey ve batısında kuzey ve doğu yönlerden (poyraz) orta kuvvette, kıyılarda kuvvetli, bölgenin güneydoğusunda güney ve batı yönlerden orta kuvvette esecek. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak.

(11 Mart 2017)- Cumartesi / : (12 Mart 2017)- Pazar: Bölge geneli sağanak yağışlı sağanak yağışlı geçecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir