MANİSA VALİSİ’NE PLAKET YERİNE FİDAN

24 Aralık 2014 Çarşamba, 19:35

Şehzadeler Manisa Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesi okul idaresi, okullarını ziyarete gelen Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’a günün anısına plaket yerine fidan hediye etti. Vali Bektaş, kendisine hediye edilen fidanı okul bahçesine dikerek can suyunu verdi.
Vali Erdoğan Bektaş, Şehzadeler Manisa Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesi okul idarecilerini ziyaret etti. Ziyarette konuşan okul müdürü Ömer Bozoğlu, geçtiğimiz günlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ziyaretlerde plaket alıp vermek yerine ağaç dikimini tavsiye etmesinin ardından okullarını ziyarete gelen Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’a günün anısına plaket sunmak yerine fidan almayı uygun gördüklerini söyledi. Bozoğlu, “Sayın Valimiz okulumuzla yakından ilgilenerek bizlere her konuda yardımcı oluyor. Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu ziyaretlerde plaket yerine ağaç dikimini tavsiye etmişti. Biz de okul idaresi olarak okulumuzu bugün ziyarete gelen sayın Valimize günün anısına fidan hediye etmeyi düşündük. Bu amaçla Muradiye Orman Fidanlığı’ndan Leylandi fidanı aldık. Sağ olsunlar, aldığımız bu fidanı okulumuzun bahçesine kendi elleriyle diktiler. Dikilen bu fidan yıllar sonra büyüyüp geliştiğinde de Sayın Valimizin adının anılmasına vesile olacak” dedi.
Okul idaresinin bu düşüncesini takdirle karşıladığını belirten Vali Erdoğan Bektaş da kendisine hediye edilen fidanı okul bahçesine dikerek ilk can suyunu verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir