MANİSA VALİSİNDEN İZMİR’E UYARI!

15 Nisan 2015 Çarşamba, 18:35

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, “İzmir duysun! İzmir’in turistlerinde gözümüz var.”

 

Manisa’da 39’uncu Turizm Haftası, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programla başladı. İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinlik son buldu.

İbrahim Sudak ve kentteki turizm işletmecileri daha sonra Vali Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret etti.

Vali Bektaş, Manisa’nın önemli bir turizm kenti olmasına rağmen bunun yeterince değerlendirilmediğini söyledi. Bektaş, “Bu anlamda Manisa’da turizm açısından önemli varlıkları belirlemek amacıyla Turizm danışma kurulu oluşturduk. Turizmin gelişmesine engel olan noktaları tespit edeceğiz. Her varlığımızın turizme kazandırılması konusunda gereken ne ise yapacağız” dedi.

Manisa’nın İzmir’e gelen turistlerin Bergama’dan Urla’dan daha kolay ulaşılabileceği bir yer olduğunu ifade eden Bektaş, “İzmir duysun! İzmir’in turistlerinde gözümüz var” dedi.

 

İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak ise “Doğa sporlarından, otellerden ve acentelerden temsilci arkadaşlarla bir farkındalık oluşturalım dedik. Ve hep birlikte buraya geldik” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.