MANİSA VALİSİNDEN DESTEK!

01 Aralık 2014 Pazartesi, 17:20

Manisa’nın otopark sorununa çözüm arayan Manisa Büyükşehir Belediyesi bu amaçla hazırladığı ‘Ali Rıza Çevik Okulu ve Yeraltı Otoparkı Öneri Projesini’ Vali Erdoğan Bektaş’a sundu.

Ali Rıza Çevik Okulunun yıkılarak altı yeraltı otoparkı üzeri okul olmak üzere yeniden yapılmasını içeren proje, Vali Erdoğan Bektaş’ın makamında Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Daire Başkanı Müge Kuğu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat Emlak Şube Müdürü Ramazan Yangın’ın katıldığı toplantıda görüşüldü.

Toplantı öncesi açıklama yapan Vali Bektaş, “Ali Rıza Çevik İlkokulunun altına otopark yaparak üstünü yenilemekle alakalı belediyemizin bize bir teklifi olmuştu. Biz de prensip olarak olumlu bakacağımızı ve Bakanlığımızın da olumlu bakmasına çalışacağımızı ifade etmiştik. Belediyemizin bir proje hazırlayıp getirmesini arzu etmiştik. Başkanım o proje ile beraber geldiler” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise, “Sayın Valim sizlerle yapmış olduğum görüşme neticesinde, inşallah sizin olurunuzla, Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde bunun onayı söz konusu. Bu konuda Sayın Milli Eğitim Müdürü ile yaptığımız görüşmelerde de biz Ali Rıza Çevik İlkokulunun yeraltına otopark, üzerine de mevcut binaların yıkılarak sıfırdan yeni binaların yapılması ile ilgili yaklaşık 2 ay Plan Proje Müdürlüğümüz çalışma yaptı ve bitirdi. Sizin olurunuza sunmak üzere yanınızdayız, ‘hayırlısı olur’ diyorum. İnşallah bu işin başlangıcı. Diğer okullara da Milli Eğitim nezdinde Büyükşehrin üzerine düşen vazife ve kanunlar nezdindeki yatırımların ilki olur temennisindeyim. Ben şimdiden hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir