Manisa trafiğini rahatlatacak kavşak hizmete girdi

29 Ocak 2018 Pazartesi, 14:29

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından kent merkezindeki trafik sıkışıklığı sorununun çözümü amacıyla yapılan Öğretmenevi Kavşağı ve Çevre Düzenlemesi, bu sabah 06.00 itibariyle hizmete girdi. Sabah trafiğinin en yoğun olduğu saatte bile sağlıklı bir şekilde işleyen modern kavşak görsel açıdan da dikkat çekti.
Vatandaşların güvenli şekilde ulaşımlarını sağlayabilmesi ve şehir merkezindeki trafik sorununu çözmek amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan modern kavşak hizmete girdi. Sabahın erken saatinden itibaren Manisalılar tarafından kullanılmaya başlanan modern kavşak trafiğin en yoğun olduğu servis saatlerinde de sağlıklı bir şekilde işliyor. İstasyon, Devlet Hastanesi, Mimar Sinan Bulvarı ve şehir merkezi gibi birçok önemli noktaya dağılımı sağlayan kavşak, bölgedeki trafik yoğunluğuna adeta neşter vurdu.
Manisalıların büyük heyecanla beklediği modern kavşağı hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Gerek kamulaştırma çalışmaları, gerek mevsim şartları nedeniyle inşaat çalışmalarımızda gecikmeler oldu. Bu süre zarfında haklı haksız bir takım eleştiriler oldu. Ancak modern kavşağın hizmete girmesiyle birlikte yapılan yatırımın güzelliği bir kez daha ortaya çıktı. Bölgedeki trafik soruna adeta neşter vuran modern kavşağımızın Manisa’ya hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir