MANİSA SOĞUK HAVAYA TESLİM OLDU

08 Ocak 2015 Perşembe, 13:38

Manisa’da geçtiğimiz hafta etkili olan kar yağışının ardından hava sıcaklığının gece -13 dereceyi, gündüz öğle saatlerinde ise -1’i bulması şehirdeki süs havuzlarının ve su birikintilerinin donmasına neden oldu.
Son yılların en soğuk kışını yaşayan Manisa adeta buz kesti. Manisa’da etkili olan soğuk hava hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Soğuk hava Manisa’daki süs havuzları ve su birikintilerinin donmasına neden oldu. Öğle saatlerinde Manisa eski garaj içerisinde bulunan termometrenin -1’i gösterdiği Manisa’da, gece hava sıcaklığı -13 dereceye kadar düşüyor. Manisa Valiliği don olaylarına karşı Manisalı çiftçilere uyarıda bulunurken, buzlanan yollar için belediye ekipleri tarafından tuzlama çalışması yapıldı. Öte yandan evine ekmek götürmeye çalışan esnaflar ise soğuk havadan dolayı çareyi yaktıkları ızgara ateşinde ısınmakla buldu.
Esnaflardan Abbas Tüzün, “7-8 senedir Manisa’da yaşıyorum ama hayatım boyunca ilk defa böyle soğuk gördüm. Bu kadar kötü, bu kadar dondurucu bir soğuk görmedim. Burada esnafım. Domates doğrarken bile arkamı döndüğümde domates suyunun donduğuna gözlerimle şahit oldum. Allah herkesin yardımcısı olsun” dedi.
Soğuk havanın etkisini önümüzdeki günlerde de sürdürmesi bekleniyor.

MANİSA SOĞUK HAVAYA TESLİM OLDU MANİSA SON YILLARIN EN SOĞUK GÜNLERİNİ YAŞIYOR SÜS HAVUZLARININ DONDUĞU MANİSA’DA ESNAF MANGAL BAŞINDA ISINMAYA ÇALIŞTI

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir