Manisa Mesir Festivali’ne Afrin ayarı

13 Şubat 2018 Salı, 21:08

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısının açılış konuşmasında Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Zeytin Dalı Harekatı’na değindi. Harekatta şahadete ulaşan kahraman Mehmetçikleri rahmetle anan Başkan Ergün, “Kahraman Mehmetçiğimizin sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereçleri hedef aldığı harekatta askerimizin duacısı ve destekçisiyiz” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısı, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında yapıldı. 68 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantı öncesinde Başkan Ergün yaptığı konuşmasında Zeytin Dalı Harekatı’na değinerek, “Kahraman ordumuzun Suriye’nin Afrin şehrinde bölücü örgütleri temizlemeye yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nda 3 haftayı geride bıraktık. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin dün yaptığı açıklamada, bugüne kadar bu operasyonda 31 evladımızın şehit olduğu, 143 evladımızın da yaralandığı belirtildi. Öncelikle aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet; yaralanan evlatlarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

“Harekat, hainlerin temizlenmesi için önemlidir”

Başkan Ergün, yapılan harekatın önemine dikkat çekerek, “Bu harekat, 30 yılı aşkın bir süredir kadın-erkek, genç-yaşlı, çoluk çocuk demeden binlerce vatandaşımızı şehit eden, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne göz diken kökü dışarıdaki hainlerin temizlenmesi için önemlidir.  Kahraman Mehmetçiğimizin sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereçleri hedef aldığı harekatta askerimizin duacısı ve destekçisiyiz. Cenab-ı Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Evlatlarımızın ayağına taş dahi değmesin. Vatan savunmasının muhalefeti olmaz düşüncesiyle devletimizin ve ordumuzun yanında olmalıyız diye düşünüyor, bir kez daha tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ne mutlu Türküm diyene” diye konuştu.

Mesir Festivali’ne Zeytin Dalı Harekatı düzenlemesi

Bu sene 478’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali’nin bütçesinin görüşüldüğü gündem maddesi hakkında konuşan Başkan Ergün, “Afrin’de ülkemizin bekası için bir operasyondayız. Sık sık şehit ve yaralı haberleri geliyor. Sayın Valimizle birlikte yurt dışından gelen misafirleri ağırlama ve konser etkinlikleri yapmama düşüncesindeyiz. Önümüzdeki süreç ne gösterir bilemeyiz ama hem Valilik, hem Manisa Büyükşehir Belediyesi, hem de Şehzadeler Belediyesinin böyle bir düşüncesi vardır. Bunu bilmenizi isterim. Diğer etkinlikler ve gelenekselleşen kutlamalar yapılacak” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir