MANİSA İÇİN BİR KLİP DAHA ÇEKİLDİ!

02 Ekim 2015 Cuma, 09:30


“Saruhanlı Söylüyor Projesi” kapsamında hazırlanan ilçenin tanıtım klibi gösterime sunuldu.

 Saruhanlı Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve Saruhanlı Belediyesi, İlçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün desteğiyle hayata geçirilen klip büyük beğeni topladı.

Belediye Kültür Merkezi´nde düzenlenen tanıtım programına İlçe Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Serhat Karakuş, Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler ile klipte görev alan ekip katıldı.

Klibin kurgu, çekim ve montajını yapan Sima Ajans ve Organizasyon firmasının sahibi Kani Şengül, programın açılışında yaptığı konuşmada Saruhanlı´nın ulusal ve uluslararası arenada tanıtımına katkı sağlamak amacıyla böyle bir çalışmaya imza attıklarını söyledi.

-45 Kişi 5 Ay Çalıştı-

45 kişilik ekibin görev aldığı ve 5 ay süren müzikli tanıtım çalışmasında Ege ve Manisa yöresine ait Denizin Dibinde Hatçam, Azimem (Kara Üzüm Salkımı) ile Gımıldan türkülerinin seslendirildiğini ifade eden Şengül şunları kaydetti;

“Saruhanlı´yı tanıtmak için bu yola çıktık. Güzel bir çalışma oldu. İnşallah amacına ulaşır. İlçede yetişen tarımsal ürünler ve ilçe merkezi ile ilçenin tarihi değer taşıyan mekanlarında çekilen görüntülerin yer aldığı klibimiz 9 dakika sürüyor. Büyük bir özenle hazırladık, 45 kişi görev aldı ve çalışmalarımız 5 ay sürdü. Emeği geçenlere ve çalışmamıza destek veren Kaymakamımız Erdoğan Kanyılmaz ve Belediye Başkanımız Dr. Hüseyin Yaralı´ya teşekkür ediyorum.”

Şengül´in konuşmasının ardından tanıtım klibi gösterime sunuldu. Daha sonra klibin çekimleri sırasında kaydedilen kamera arkası görüntülere yer verildi. Programın sonunda klipte görev alanlara “Katılım Sertifikası” verildi.

-Eski Hakem Yunus Yıldırım´da Klipte Görev Aldı-

Bu arada Saruhanlı Anadolu Lisesi´nde Beden Eğitimi ve Spor öğretmenliği yapan Süper Toto Süper Lig´in eski hakemlerinden Yunus Yıldırım´da klipte görev aldı.

Yıldırım, “Denizin Dibinde Hatçam” türküsünün ‘Ellerin köyünde Hatçam, Kahır Çekilmez, Doldur Ağuları, İçelim Hatçam” bölümlerini seslendirdi.

Klipte, Yunus Yıldırım´ın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Işık, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Başçavuş Mehmet Tosun, Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Semahat Bizbirlik gibi isimlerde türkü seslendirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir