MANİSA EMNİYET MÜDÜRÜ TAYFUR ERDAL CEREN “HERKES KURALLARA UYACAK”

24 Haziran 2014 Salı, 23:43

Manisa’da 15 gün içinde peş peşe üç gencin motosiklet kazasında hayatını kaybetmesi Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren’i harekete geçirdi. Ailelerin de şikayeti üzerine ekiplere talimat veren Ceren, “Bu kentte bundan sonra kimse kasksız motosiklete binmeyecek, aşırı hız yapmayacak” dedi.

Verilen talimatla son 15 gün içinde ekipler ilin tamamında her köşe başını tutup kural ve yasaklara uymayanları sıkı kontrol altına aldı. Manisa il geneline yayılan bu talimatla kasksız, ehliyetsiz ve plakasız motosiklet kullanan sürücüler kontrol altına alındı. Kısa sürede kurallara uygun hale gelen motosiklet trafiği sayesinde ölümlü kazalar bıçak gibi kesildi.

“GENÇLERİN ÖLÜMÜNE ÜZÜLÜYORUM”
Manisa’da göreve başladığı ilk günlerden itibaren motosiklet kazalarının ve daha çok gençlerin ölümüne üzüldüğünü belirten Emniyet müdürü Tayfur Erdal Ceren, “Motosiklet kullanan herkesin ehliyetinin, kaskın olmasını istiyoruz. Bu konuda taviz yok. Motosikletliler kızsa bile aileler takdir ediyor. Çünkü çocuklar yaralanıp ölmüyor. Bu çalışma biraz da ailelerin talebi üzerine oldu” dedi.

 

2 Yorum

  1. orhan

    26 Temmuz 2014 at 11:32

    kuralsız, eksoz bağırtan,patlatan, uçan kaçan motorluların cezasını elektriklilerede kestin, elektrikliler bu şehirde çok mu gürültü yapıyordu, çok mu hızlı gidiyordu, yazık bize, kask ı olduğu halde ceza kesildi, toplam 1225 tl ceza ödedim, aracıma el konuldu, 1225 kez beddua ettim, yanına kalmasın…….

  2. Şaban

    16 Ağustos 2014 at 04:03

    Yahu sen çokmu halkı düşünüysun be sen dewletin kasasına nasıl para grsn dye uğraşıysun ama allah büyük canımızı yaktın ya allahta seni yaksın inşallah.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir