MANİSA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ KEMER KONUSUNDA KARARLI!

05 Kasım 2014 Çarşamba, 11:03

Manisa Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünce Manolya Meydanında Emniyet Kemeri takmanın önemini anlatmak için Gazi Ortaokulu öğrencilerinin katılımı ile etkinlik düzenlendi. Öğrenciler, trafik polisleri eşliğinde sürücüleri, ellerindeki taşıdıkları, “Lütfen emniyet kemerinizi takınızı” pankartlarıyla uyararak, emniyet kemeri takmalarını istedi.

 

FERDİ UZUN

Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, emniyet kemeri konusunda farkındalığı yaratmak için ilköğretim öğrencileriyle birlikte böyle bir çalışma yaptıklarını kaydetti. Öğrencilerin, gençlerin emniyet kemeri, hız konusunda duyarlı olduğu sürece Türkiye’nin ve Manisa’nın geleceğinin çok iyi olacağını vurgulayan Ceren, “Her zaman söylüyoruz. Bu emniyet kemeri hayat kurtarır. Afyonkarahisar’dan getirdiğimiz simülasyon aracımız var. Birçok insanımızı bu araca bindirdik. 10 kilometre hızlı takla atıldığı zaman ne hale geldiğini herkes görüyor. Emniyet kemeri olduğu zaman hiçbir şey olmuyor. Hiçbir araç 10 kilometre hızla kaza yapmaz. Genellikle 80,90 bazen 150 kilometre hızla gidenler var. Aşırı surat daha da ölüm getiriyor. Ve çok ağır hasarlar, çok ağır engelli vatandaşlarımızı oluşuyor” dedi.

 KURALLARA UYALIM

Vatandaşları hız yapmamaları ve emniyet kemeri takmaları konusunda uyaran Ceren, “Kurallara uyalım. Simülasyon aracımızda bütün okullarda uygulamayı göstereceğiz. Önce vatandaşları uyaracağız ondan sonra ister istemez ceza uygulamasına geçeceğiz. Yaptığımız her uygulama, yazılan her ceza vatandaşın güvenliği ve sağlığı içindir. Geçenlerde bir motosikletli bir arkadaşımız kaza yaptı. Bu arkadaşımız kask taktığı için kafasına hiçbir şey gelmedi. Bu konuyu vatandaşlarımız ciddiye alsın. Biz birçok vatandaşımızı kurtardık aslında. Bize kızanlar içinde, serzenişte bulunanlar içinde söylüyorum. Birçok insanının hayatını kurtardık. O insanlar farkında değil. Biz doğru bildiğimiz yolda devam edeceğiz. Kurallara önce eğitimle başlayacağız. Daha sonra acımadan görevimizi yapacağız. Kimse kusura bakmasın. Vatandaş eğer emniyet kemeri takmıyorsa trafik polisine yakalandığı zaman cezamız ne kadar, ödeyelim demesi lazım. Lütfen herke kurallara uysun” diye konuştu.

IMG_7751_1024x683 IMG_7753_1024x683 IMG_7763_1024x683 IMG_7765_1024x683 IMG_7769_1024x683 IMG_7770_1024x683 IMG_7772_1024x683

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir