Manisa Oda ve Dernekler Projesi start aldı

15 Ocak 2014 Çarşamba, 16:49

Manisa Belediyesi’nin dev projeleri arasında yer alan Oda ve Dernekler Projesi çalışmaları başladı. Çalışmaları inceleyen Başkan Ergün, meclisin iki yıl önce projeyi kat karşılığı yapımı noktasında reddettiğini bu nedenle zaman kaybı yaşandığına dikkat çekerek, “Oda ve Dernekler Projesi 25 milyonun üzerinde bir yatırımdır. Manisa Belediyesi’nin yeni şehirlerarası otobüs terminalinden sonra, ikinci en büyük yatırımının startını verdik. Kentimize hayırlısı olsun” diye konuştu.

Manisa Belediyesi’nin kendi kaynaklarıyla yapacağı Oda ve Dernek İş Kuleleri çalışmaları start aldı. Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün çalışmaları inceleyerek firma yetkililerinden bilgi aldı. Başkan Ergün’e Belediye Başkan Yardımcıları Mimar Azmi Açıkdil ve Serpil Çakır da eşlik etti. Yapımı başlanan projenin, oto terminal projesinden sonra ikinci en büyük proje olduğuna dikkat çeken Başkan Ergün, “Oda ve Dernek İş Kuleleri startını geçtiğimiz hafta müteahhide yer teslimini yaparak verdik. Şu anda hafriyat çalışmalarımız başladı. Gönül isterdi ki, bu projeyi kat karşılığı yapma noktasında meclisimize getirdiğimizde kabul edilseydi. Bu çerçevede ihaleyi çok daha hızlı yaparak, bugün açılışı noktasına gelebilirdik. Ancak, bildiğimiz üzere bu meclis kararıyla kat karşılığı yapılması noktasında reddedilmişti. Nasip böyleymiş. Şu anda çalışmalar başladı, en kısa zamanda temel atma törenini de halkımızla birlikte yapacağız” diye konuştu.

En Büyük İkinci Yatırım

Oda ve Dernek İş Kuleleri’nin yaklaşık 25 milyonun üzerinde bir yatırım olduğunu vurgulayan Başkan Ergün, “Yaklaşık 18 aylık bire süre içerisinde projeyi tamamlamak istiyoruz. Burada 300 araçlık otoparkı olmak üzere, içinde ofislerin bulunduğu, iki tane ikiz kule, üstünde restoranları, alt zemin katlarında kafeteryaları ve ticaret merkeziyle, yaklaşık 250 kişilik toplantı salonuyla güzel bir proje olacak. Manisa Belediyesi’nin yeni şehirlerarası otobüs terminalinde sonra, ikinci en büyük yatırımının startını verdik. İnşallah Allah kazasız belasız projenin tamamlanmasını nasip eder. Bir iki ay içerisinde de burada, bir temel atma töreninin startını bütün Manisalı hemşerilerimizle, dostlarımızla yapma noktasına hazır hale getireceğimizi tahmin ediyorum. Şimdiden hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.