MANİSA CBÜ’NÜN YENİ REKTÖRÜ BAYRAĞI DEVRALDI!

28 Kasım 2014 Cuma, 11:26

CBÜ rektörü olarak atanan Prof. Dr. Kemal Çelebi, düzenlenen programla rektörlük bayrağını devraldı. Çelebi’nin cübbesini ise eski rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdermirli giydirdi.

FERDİ UZUN

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından CBÜ rektörü olarak atanan Prof. Dr. Kemal Çelebi, düzenlenen programla rektörlük bayrağını devraldı. CBÜ rektörlük binasında düzenlenen programda duygusal konuşmalar yaşanırken Çelebi’nin cübbesini ise eski rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdermirli giydirdi.Eski rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, görev yaptığı süre boyunca doğru olanları sürdürdüğünü, yanlış olanları ise düzelttiğini söyledi. Pakdemirli, öğrenci sayısını 4 yılda 28 binden 44 bine çıkardıklarını ifade etti.  Makamların geçici olduğunu bilen insanlar olduklarını belirten Pakdemirli, “Makamlarda hiç kimse kalıcı değildir. Bizim asli görevimiz eğitim, araştırmadır” dedi.

Devlet hayatında süreklilik esastır

Eski Rektör Pakdemirli ve ekibine teşekkür eden yeni Rektör Prof. Dr. Kemal Çelebi, “İyi niyet ve samimiyetle çalıştılar ve hakikaten üniversitemizi özellikle fiziki, teknik, sosyal, kültürel, sportif altyapı sorunlarının çözülmesi konusunda iyi bir yere getirdiler. En azından bu çaba içerisinde oldular. Tabi ki devlet hayatında süreklilik esastır. Devlette küskünlük olmaz, kırgınlık olmaz. Haksızlığa da uğradığımızı düşünebiliriz. Fakat bu devlette bizim devletimiz. Dolayısıyla devlet bu devamlılığı içerisinde elbette yönetimleri, ekipleri değiştirmeyi takdir ediyorsa bu şekilde bu devamlılık söz konusu olacaktır. Ben şunu ifade etmek istiyorum. Elbette Mehmet Bey’in bıraktığı yerden ben devralıyorum. Bundan sonra daha ileri bir noktaya götürme konusunda başta ben olmak üzere, yakın çalışma arkadaşlarım ve tabi ki üniversitemizin bütün akademik ve idari personeli birlikte üniversitemizi daha yukarılara taşıma konusunda bir gayret ve çaba içerisinde olacağız. Ben ekip derken üniversiteyi kastediyorum. Sadece görev alan arkadaşlar değil bütün öğretim üyeleri, bütün personelimiz bu ekibin birer ferdidir. Onlar aynı şekilde, aynı hedefler doğrultusunda bize güç verecekler, destek olacaklar ve biz bu yürüyüşü bundan sonra birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

DSC_0059

DSC_0067

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir