Manisa CBÜ Rektörü Ataç’tan ilk açıklama

29 Temmuz 2019 Pazartesi, 16:22

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Ahmet Ataç, düzenlenen törenle görevine başladı. Törende eski Rektör Prof. Dr. Kemal Çelebi’nin yer almaması ise dikkat çekti.
Törenin ardından kısa bir açıklama yapan Prof. Dr. Ataç, “Üniversitemizi bulunduğu konumdan akademik olarak, kültürel olarak, sosyal olarak en ileriye taşımanın gayreti içerisinde olacağız. En iyilerini yapmaya çalışacağız. Her gün için bir program yapmaya çalışacağız. Bununla beraber Celal Bayar Üniversitesi’nin tüm paydaşlarının fikrini alarak burayı ileriye götürecek her adımın uygulayıcısı ve takipçisi olacağız. Kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanacağız. Akademik olarak çalışan herkesin yanında olacağız. Herkese soruşturma açmak yerine uzlaştırmayla barış içerisinde, huzur içerisinde, tüm birimlerin aidiyet duygusunu hissederek gerçek manada ‘bu benim üniversitemdir, ben varsam bu üniversite var, ben yoksam bu üniversite olmaz’ şuurunda çalışma aşkını, şevkini kendinde hissetmesini sağlayacağız. Bu noktada hepimize görev düşüyor. ‘Ben araştırma görevlisiyim, ben güvenlik görevlisiyim, ben destek hizmetlerindenim, ben profesörüm’ diye kendimizi soyutlamak, üzerimizden vazifeyi atmak gibi bir lüksümüz yok. Sadece üniversite deyince akademisyenler olarak algılanmamalı. Biz bir bütünüz. Bu şehrin bir parçasıyız. Biz olmazsak Manisa eksik olur. Manisa olmazsa biz de eksik oluruz” dedi.

Öte yandan törende Manisa CBÜ eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi’nin yer almaması ise dikkat çekti. Kendisine Prof. Dr. Çelebi’nin törende yer almamasıyla ilgili sorulan soru üzerine Prof. Dr. Ataç, “Tabi usul olarak devlet protokollerinde devir teslimlerde görevi devreden devlet görevlisine teşekkür edilir, yaptığı hizmetlerden dolayı kutlanır. Yeni gelen arkadaşa da başarılar dilenir. Bugün biz ikinci kısmı icra ediyoruz. Hocamızın bu noktadaki kendi tercihidir. Buna bizim bir dayatma ve ya söyleme lüksümüz yok” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir