MANİSA BÜYÜKŞEHİR BÜTÇESİ 539 MİLYON TL

16 Nisan 2014 Çarşamba, 14:50

MANİSA Büyükşehir Belediye Meclisi 2. oturumunda büyükşehir bütçesini 539 Milyon TL olarak onayladı. Yunusemre be Şehzadeler Belediyesi’nin bütçelerinin de oybirliği ile onaylandığı toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, meclisin tüm Manisa’ya güzel mesajlar verdiğini belirten, “Bütçelerin onaylanması bir aile olduğumuzun göstergesi olarak, tüm Manisa’ya güzel bir mesaj niteliğindedir. Manisa’ya hizmet etmek noktasında ayrı gayrımız yok. Emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nın 2. oturumu Kültür Merkezi Meclis Toplantısı’nda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başlığındaki meclisin açılış ve yoklamanın ardından başladı. Toplantıda gündeme gelen Şehzadeler Belediyesi ve Yunusemre Belediyesi 2014 Yılı Mali Bütçesi oy birliği ile kabul edildi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, bütçelerin hayırlara vesile olmasını temenni ederek, yeni kurulan bir belediyeler olmaları sebebiyle bütçenin yasaların öngördüğü şekilde hazırlanmasında emek sarf eden Manisa Belediyesi Mali İşler Müdürlüğü personeline teşekkür ettiler.

Ayrı Gayrı Yok

Şehzadeler ve Yunusemre Belediyeleri’nin 2014 yılı mali bütçesinin oy birliği ile kabul edilmiş olmasının yapılacak hizmetler adına sevindirici olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise şöyle konuştu, “Öncelikle her iki belediyemizin bütçesinin hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bu bütçeler iyi ve güzel hizmetlere vesile olacaktır. Elbette Mali İşler Müdürlüğümüz bu sancılı süreci gayet başarılı bir şekilde geçirmiştir. Dünkü toplantıda da belirttiğim gibi ‘biz bir aileyiz’ ve tüm çalışmaları bir bütün halinde görüyoruz. Bugünkü toplantımız da bunun en önemli örneği olarak tüm Manisa’ya güzel bir mesaj olmuştur. Emeği geçen herkesi kutluyorum”

Bütçe Tamam Sıra Hizmetlerde

Toplantının en önemli maddelerinden biri olan Manisa Büyükşehir Belediyesi bütçesi de oylamaya sunuldu. Oy birliği ile alınan karar gereği bütçe 539 Milyon TL olarak onaylandı. Başkan Ergün, Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı’nın kurulmasıyla beraber bütçenin revize edildiğini belirtti. Bütçenin oy birliği ile kabul edilmiş olmasının da ilk meclisin yine Manisa’ya birlik ve beraberlik anlamında güzel bir mesaj olduğunu söyleyen Başkan Ergün, “Manisa’ya il bütününde yapılacak hizmetlerin en önemli basamağı olarak gördüğümüz bütçenin onaylanmış olmasından dolayı öncelikle tüm meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Elbette personelimizin maaşlarının ödenmesi, yeni hizmetlerin yapılabilmesi ve devam eden çalışmaların tamamlanması noktasında güzel bir gelişme olduğu kanaatindeyim”

Büyükşehre İki Yeni Şirket Kurulacak

Meclisin ilk oturumunda komisyona havale edilerek görüşülmesi öngörülen MANULAŞ ile su, kanalizasyon, konut üretimi ve asfalt çalışmalarını üstlenecek şirketlerin kurulmasına oy birliği ile karar verildi.

Meclis Üyelerine Mesir Festivali Daveti

Toplantının sonunda geçtiğimiz dönem İl Genel Meclisi üyeliği yapmış olan İbrahim Onaylı söz alarak önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek olan 474. Uluslar Arası Mesir Festivali’ne yönelik konuştu. Festival programının netleştiğini belirten Onaylı, kutlamalar kapsamında 26 Nisan’da düzenlenecek olan kokteyle tüm meclis üyelerini davet etti. Toplantının sonunda Köprübaşı’ndan getirilen çilekler ikram edildi. Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısı 13 Mayıs Salı günü saat 18:30 olarak belirlendi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.