Manisa Büyükşehir Belediyesinden Otopark Müjdesi

10 Temmuz 2014 Perşembe, 14:22

MANİSA Büyükşehir Belediyesi’nin Emekliler Parkı’nın olduğu bölgede inşa ettiği 400 araçlık Emekliler Otoparkında inşaat çalışmalarında sona gelindi. MHP’li Büyükşehir Başkanı Cengiz Ergün, “Emekliler Otoparkını kısa süre içerisinde, hizmete sunacağız. Bunun yanı sıra Subay Lojmanlarının olduğu bölgede yapılacak olan “Tam Otomatik Katlı Otoparkında önümüzdeki günlerde temelini atacağız” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Şubat ayında temelini attığı Emekliler Otoparkını açılışa hazırlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Cengiz Ergün’de, otoparkta hummalı bir şekilde süren çalışmaları inceleyerek Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Yılmaz Gençoğlu ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Başkan Ergün’e incelemelerde Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Yakup Koç, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hasan Eryılmaz da eşlik etti. Ramazan Bayramı’nın ardından çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte vatandaşların hizmetine sunulacağını müjdeleyen Başkan Ergün, “400 araçlık Emekliler Otoparkının kentin otopark sorununu azaltacağına ve üzerine yapılacak olan peyzaj çalışmalarının da bölgeye farklı bir hava katacağını inanıyoruz. Manisalı halkımıza verdiğimiz otopark sözünü yerine getirmemizin gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

KENT MERKEZİNDE SOSYAL ALANLAR ARTACAK

Emekliler Otoparkının Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin dev projeleri arasında yerini aldığını kaydeden Başkan Ergün, otoparkta ay sonunda inşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından peyzaj çalışmalarına da başlanacağını ifade ederek, “İnşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte üzerinde modern bir peyzaj düzenlemesi gerçekleştireceğiz. Manisalı vatandaşımız kısa süre içerisinde, hem 400 araçlık otopark hem de kentin merkezinde güzel bir sosyal alan kazanacak” dedi.

YENİ OTOPARKIN TEMELİ ATILACAK

Kentte otopark sorununu çözebilmek adına çalışmaların hızla sürdüğünü ifade eden Başkan Ergün, Subay Lojmanlarının olduğu bölgeye yapılması planlanan 600 araçlık Tam Otomatik Katlı Otoparkın da temel atma hazırlıklarında olduklarını açıkladı. Ergün, “Bir yandan Emekliler Otoparkının açılışına hazırlanırken, bir yandan da Manisalılar için bir yeni bir projenin daha temelini atmaya hazırlanıyoruz. Bu kapsamda Subay Lojmanlarının olduğu bölgede önümüzdeki günlerde hukuksal bir problem olmadığı takdirde 600 araçlık Tam Otomatik Katlı Otoparkın da temelini atacağız” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir