Manisa Bayrama Hazır

16 Eylül 2015 Çarşamba, 16:26

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Entegre Et Tesisleri’ndeki denetimlerini sürdürüyor. Tesisin Kurban Bayramı’na hazır olduğunu belirten Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra ve Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Müdürü Halil Erşahin, vatandaşların gönül rahatlığı içerisinde bu tesislerde kurbanlarını kesebileceğini dile getirdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Entegre Et Tesisleri’nde Kurban Bayramı öncesi denetimlerini sürdürdü. Manisa Büyükşehir Belediyesi Et Entegre tesislerindeki incelemeye Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürü Halil Erşahin ve ilgili personeller katıldı. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesim yerleri ile soğuk hava depolarını gezen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, et kombinasına geçerli not verdi. Kurban Hizmetleri Komisyonları tarafından tüm ilçelerde kurban satış ve kesim yerlerinin belirlendiğini belirten Veteriner İşleri Şube Müdürü Halil Erşahin, bu yerlerin Manisa Büyükşehir Belediyesi web sitesinde görülebileceğini söyledi. Erşahin, “Vatandaşların dini vecibelerini huzurlu ve sağlıklı bir ortamda yerine getirebilmeleri için Büyükşehir Belediyemiz tarafından gerekli tüm önlemler alındı. Ayrıca Kurban Bayramı boyunca kesim yerleri Sağlık İşleri Dairesi’ne bağlı haşere ile mücadele ekipleri tarafından düzenli olarak dezenfekte edilip, ilaçlanacak” diye konuştu.

Vatandaşlarımız Kesim Yerlerine Duyarlı Olsunlar

Vatandaşların kurban kesim yerleri noktasında duyarlı olmaları gerektiğine dikkat çeken Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, Vatandaşlarımızın belirlenen yerlerde kurbanlarını kesmeleri gerektiğini söyledi. İra, belirlenen yerler dışında kesim yapanlar hakkında Çevre Kanunu 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Kabahatler Kanunu’nun belirlenen hükümleri gerçeğince ilgili kurumlar tarafından işlem yapılacağını dile getirdi. Zabıta Dairesi Başkanlığı ekiplerinin de Kurban Bayramı öncesi görev başında olacağını söyleyen Daire Başkanı Aydoğan İra, 17 Eylül Perşembe gününden itibaren kurban satış ve kesim yerlerinde Zabıta personelinin hazır bulunacağını sözlerine ekledi.

Kurban Kesim Yerleri Belirlendi

Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından 2015 yılı Kurban kesim yerleri belirlendi.

Manisa Şehzadeler; Canlı Hayvan Borsası yanındaki Et Entegre Tesisleri, Alaybey Mahallesi Cumartesi Yeri 1 ve 2.’nci bölüm, Yeni Perşembe Pazaryeri, Nurlupınar Mahallesi Pazaryeri.

 

Manisa Yunusemre; Laleli Cumartesi pazar yeri, İtfaiye Müdürlüğü bahçesi, Karaköy pazar yeri, Horozköy pazar yeri.

 

Ahmetli; Kurban Kesim Yeri.

 

Akhisar; Çarşamba pazarı, Cuma pazarı, Pazar pazarı, Akhisar Mezbahası.

 

Alaşehir; Alaşehir Mezbahanesi.

Demirci; Büyükşehir Belediyesi Mezbahası.

 

Gölmarmara; Belediye Mezbahası, Çelebi Öğrenci Yurdu.

Gördes; Belediye Mezbahası.

 

Kırkağaç; Belediye Mezbahası, Toptancı Hali.

 

Kula; Belediye Mezbahanesi, Belediye Garajı.

 

Salihli; Salihli Mezbahanesi, Pazar pazarı, Çarşamba pazarı, Aşevi, Eski İtfaiye Yeri, Cumartesi pazarı.

 

Sarıgöl; Büyükşehir Belediye Mezbahanesi, Hayvan Pazarı.

 

Saruhanlı; Saruhanlı Belediyesi Mezbahanesi.

 

Selendi; Belediye Mezbahanesi.

 

Soma; Belediye Mezbaha Tesisleri, Hizmet Vakfı Öğrenci Yurdu, Sarıhoca Aşevi.

 

Turgutlu; Belediye Mezbahası, Pazartesi Kapalı Pazar Yeri, Selvilitepe Pazar Yeri, Ergenekon Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, Belediye Temizlik İşleri Şantiyesi, Samiye Nur Sevil Okul Bahçesi, İbrahimci Parkı olarak belirlendi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir