Mahkeme kararı MASKİ’yi harekete geçirdi!

11 Kasım 2020 Çarşamba, 13:04

Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü’nün başkanlığında gerçekleştirilen 2020 yılı Kasım ayı MASKİ 2. Olağan Genel Kurulu 1. Oturumunda 3 liralık hat bakım ve işletim bedeli de gündeme geldi. Güzgülü, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatı doğrultusunda hat bakım ve işletim bedelinin kaldırılmasına karar verildiğini belirtti.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü 2020 Yılı Kasım ayı 2. Olağan Genel Kurulu 1. Oturumu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste, MASKİ’nin gündem maddelerinden biri de Manisa Yurttaş İnisiyatifi’nin aldırdığı mahkeme kararıyla 3 liralık hat, bakım ve işletim bedelinin kaldırılması yönündeydi. Güzgülü, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün aldığı karar doğrultusunda MASKİ’nin hizmet ve yatırımlarında kullanılan hat, bakım ve işletim bedelinin kaldırıldığını kamuoyu ile paylaştı.

KARARIN AÇIKLANMASI İÇİN ‘OLAĞAN GENEL KURUL BEKLENDİ’
Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, “MASKİ’nin hizmet ve yatırımlarında kullandığımız 3 TL’lik hat bakım ve işletim bedelini kaldırıyoruz. Daha önceden almış olduğumuz bu kararı açıklamak ve uygulamaya koymak için KASIM ayı Olağan Genel Kurulumuzu bekliyorduk. Bu bedel artık Manisa il genelinde hiç kimseden alınmayacak” dedi.

18 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALIYOR
Güzgülü mecliste yaptığı açıklamada, bu ücret kaleminin sadece MASKİ’ye özgü bir uygulama olmadığını da belirterek, “Şunu da belirtmem gerekir ki bu hat bakım ve işletim bedelini 18 Büyükşehir Belediyesi de alıyor. Şu an Şehzadeler ilçesi ile ilgili bir mahkeme kararı vardı. Diğer 16 ilçe ile ilgili bu bedelin kaldırılması noktasında böyle bir karar yok. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün de, diğer 16 ilçeden bu bedeli almanın çok yanlış olacağını söyledi. Bu sebeple hat bakım ve işletim bedelinin kaldırdığımızı ifade ediyorum” dedi.

MANİSA YURTTAŞ İNİSİYATİFİ’NDEN AÇIKLAMA
Facebook üzerinden yapılan açıklamada: “Manisa Halkına Önemli Duyuru… MASKİ’nin 2018 yılı ocak ayından beri yasaya aykırı hukuksuz bir şekilde uyguladığı hat bakım ve işletim bedeli ücretinin iptali yönünde açtığımız dava sonucu Şehzadeler ilçesi için alınan iptal kararı bugün yapılan MASKİ genel kurulunda bütün ilçelerde kaldırılması yönünde alınan kararla hat bakım ve işletim bedeli 17 ilçede kaldırılmıştır. Manisa Halkı adına Verdiğimiz hukuk mücadelesinde biz kazandık… Manisa halkına hayırlı olsun…” ifadeleri yer aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir