MAGİDER TÜZÜK DEĞİŞTİRDİ

25 Ağustos 2015 Salı, 17:54

Geçtiğimiz günlerde olağanüstü kongreye giden Manisa Girişimciler Derneği, daha büyük projeler için tüzük değişikliğine gitti. İsimlerini, kısaltmalarını ve derneğin amacını genişleten dernek üyeleri, isimlerini “Manisa Girişimci İş Adamları Derneği”, kısaltmalarını da “MAGİDER” olarak değiştirdi.
Birçok kurumla ve ülkeyle işbirliği yapan, proje üreten ve ticaretlerini geliştirmeye çalışan Manisa Girişimci İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayberk Aloğlu, kongrede yapılmış ve yapılacak olan projelerden bahsetti. Aloğlu, “Amacımızın ve bizden beklenenlerin ne olduğunun fazlasıyla farkında olan bir STK’yız. 56’ya çıkarmış olduğumuz aktif üyemizi, 60 kişiye ulaştırıp, sınırlı sayıda arkadaşımızla yolumuza devam edeceğiz. Bu işler çoklukla değil, azim ve hevesle oluyor. Sonuçta on tane on da yüz yapıyor, iki tane elli de yüz yapıyor. Devam eden projelerimiz, dernek binamızda hafta içi her gün Manisalı hemşerilerimize açıktır, bize gelecek her türlü projeye de kucak açtık bekliyoruz. Bizim asıl hedefimiz başıboş gezen sermayeye yön vermeye çalışan ve bu sermaye ile istihdam üretmeye çalışan bir organizasyondur.” dedi.
Ülkenin içinde bulunduğu olaylara da kısaca değinen Aloğlu, “Masanın üstüne dökülen bir bardak kusmuğu temizlemek için bir bardak su yetmez, bir kova su ile ancak temizlersiniz, işte terör de böyle bir şeydir. Hukuksuz, insani değerlerin hepsine uzak, hayalet tavırlı, toplumun binlerce yıllık kültür birikimiyle kavgalı, köprü amacı olmayan eylemlerle mücadele; bir günlük, bir aylık, bir yıllık operasyonlarla ortadan kaldırılmaz. Sürekli ve kararlı bir mücadele gerektirir. Tarihte taşı yontup, karşısına geçerek ona tapınmayan tek millet Türklerdir. Biz de; dua ederken yerleri titreten şehitlerimizin hatırı için mücadelemize devam edeceğiz. Allah şehitlerimize rahmet, milletimize sabır versin.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir