MAGİDER Manisa’yı ve üyelerini dünyaya tanıtacak

17 Eylül 2016 Cumartesi, 13:15

Manisa Girişimciler Derneği (MAGİDER) 22-25 Eylül tarihleri arası Kosova’da yapılacak olan ve 20’yi aşkın ülkenin katılacağı fuara katılımcı olarak gidiyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan MAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ayberk Aloğlu, “Önce ülkemizi sonra Manisa’mızı ve MAGİDER bünyesindeki üyelerimizin ürettikleri ürünleri dünyaya tanıtmak amacıyla dünya üzerindeki genel fuarlara katılma kararı aldık. Buna Kosova’daki 20’yi aşkın ülkenin katılacağı Business Forum Prizen 2016 fuarıyla başlayacağız. Fuarlara gezip görmenin yanı sıra katılımcı olarak stant açma, ülkemize katma değer ve ülkemize de yeni pazarlar sağlamak amacıyla gidiyoruz. Bizler gören olma tarafında değil gösteren olma tarafında olacağız. Sadece tanımaya değil, tanımayla beraber tanıtmaya da gidiyoruz.” dedi.
Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini bildiklerini kaydeden Aloğlu, “Biliyoruz ki ülkemiz zorlu bir süreçten geçiyor. Bu süreçte herkes gücü nispetinde bu zorluğa omuz vermeli ve sorumluların yükünü hafifletmeli. Bu anlayışla biz gücümüz nispetinde bu çalışmanın içerisinde olacağız. Belki ilk olduğundan dolayı istediğimiz ölçüde ürün satamayacağız ama buralarda biz de varız diyeceğiz. Bu fuarlarda Büyükşehir Belediyesinin broşür desteği ve Şehzadeler Belediyesinin bizlerle beraber gelmesi Manisa’mızı tanıtırken, OSB yönetiminin hazırlamış olduğu görseller ile Ticaret ve Sanayi Odamızın fuar tecrübeleri Manisa’mızın ticaretini tanıtırken bizlere yardımcı olacak. Şehrimizdeki kıymetli kurumların yanımızda olması bizi daha da şevklendiriyor, azimlendiriyor. Hedefimize kısa sürede ulaşacağımıza inanıyoruz. Bizi bu fuara davet eden Kosova ticari ve yerel yönetimlerine teşekkürlerimizi sunarız.” şeklinde konuştu.

MAGİDER MANİSA’YI VE ÜYELERİNİ DÜNYAYA TANITACAK

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir