Kurbanda kurallara uymayanlara ceza yağacak

09 Eylül 2016 Cuma, 19:51

Manisa’da park, bahçe, cadde, sokak ile bina önleri, meydan gibi umuma açık ve kurban satış ve kesimine uygun olmayan yerlerde kurban kesimi yapanlara 196 TL, konutlarda atıkları toprağa veren her konut ve bağımsız bölüm için bin 221 TL, kurban kesim yerlerinde gerekli yasaklara uymayan ve önlem almadan kurban atıklarını toprağa veren işletmelere ise 49 bin 95 TL idari para cezası uygulanacağı bildirildi.
Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Kurban Bayramı süresince kurban satış ve kesim yerlerinde çevre kirliliğine sebep olabilecek faaliyetlerin kontrol altına alınarak toplum ve çevre sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesi için tedbirler alındı.
Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü; denetim ekipleri ve oluşturulacak komisyon üyeleri ile birlikte Kurban Bayramı boyunca satış ve kesim yerlerinde denetim yapacak. Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, vatandaşların da bu konuda duyarlı olmasını isterken, kapı önlerinde kurban kesip çevreyi kirletenlerin alo 181 hatlı telefona ihbar edilmesini istedi.
Kurban satışı ve kesimlerinin ilgili belediye tarafından gerekli alt ve üst yapının tesis edildiği veya ettirildiği yerlerde yapılacağı bildirilen açıklamada kurban atık ve artıklarının belediyeler tarafından toplanacağı kaydedildi.
Park, bahçe, cadde, sokak ile bina önleri, meydan gibi umuma açık ve kurban satış ve kesimine uygun olmayan yerlerde kurban kesimi yapanlara 196 TL, konutlarda atıkları toprağa veren her konut ve bağımsız bölüm için bin 221 TL, kurban kesim yerlerinde gerekli yasaklara uymayan ve önlem almadan kurban atıklarını toprağa veren işletmelere ise 49 bin 95 TL idari para cezası uygulanacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir