Kula’ya Gençlik Merkezi Müjdesi

05 Eylül 2014 Cuma, 11:50

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kula ziyaretinde Büyükşehir Hizmet Binası ile birlikte Gençlik Merkezi olarak düşünülen binada inceleme yaptı. Büyükşehir Hizmet Binasının en kısa zamanda hizmet vermeye başlayacağını ifade eden Başkan Ergün, Yunus Emre Kent Meydanı’nda yapımı tamamlanan Kültür Sitesi’ni de Gençlik Merkezi olarak düzenleyip Kulalıların hizmetine açmayı planladıklarını söyledi.

Kula’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Kula Beşibiryerde Turizm ve Kültür Festivali’ne katılmak üzere ilçeyi ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bir dizi incelemelerde bulundu. Başkan Ergün’e incelemeler sırasında Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ile birlikte Büyükşehir Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç ve ilgili birimlerin müdürleri eşlik etti. İlk olarak Büyükşehir birimlerinin hizmet vereceği binayı inceleyen Başkan Ergün, burada ki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Hizmet binasını en kısa zamanda açmayı planladıklarını ifade eden Başkan Ergün, “Halkımızın büyükşehir hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanacakları ve MASKİ bünyesinde hizmet verecek birimlerimiz Kula’da en kısa zamanda hizmete başlayacaklar. Şu anda çalışmalarda son aşamaya geldik” dedi.

Kulalılar Kurslardan Faydalanacak

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gençlik Merkezi olarak düşünülen binanın en kısa zamanda hizmete açılabilmesi için çalışacaklarını söyledi. Gençlik Merkezi’nde açılacak kurslardan yediden yetmişe bütün Kulalıların faydalanabileceğini de ifade eden Başkan Ergün, “Binanın hizmete açılmasıyla burada bilgisayar kurslarından grafik tasarım, İngilizce, ebru sanatı ve enstrüman kurslarına kadar birçok kurs verilebilir. Özellikle hanımlarımız meslek edindirme kursları ile birlikte kendilerine yeni bir iş olanağı oluşturabilirler” diye konuştu.

İncelemelerin Ardından Çay Molası

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, incelemelerin ardından Yunus Emre Parkı’nda Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İlçe Kaymakamı, Cumhuriyet Savcısı ve beraberindekilerle birlikte çay molası verdi. Burada Kulalılar tarafından büyük ilgiyle karşılanan Başkan Ergün’e sevgi büyüktü.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir