Kula’da ‘Vur vur inlesin Tanrıverdi dinlesin’ Sesleri

21 Mart 2014 Cuma, 13:52

MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Kula ilçesini ziyaret etti. Gittiği her yerde çiçekler ve havai fişeklerle karşılanan Ergün için vatandaşlar, ‘Vur vur inlesin Tanrıverdi dinlesin’ sloganları attı. Manisa’da başlattıkları değişim rüzgarının devam etmesi için 5 yıl daha göreve talip olduklarını belirten Ergün, “Belediyeciliği bilmeyenlere, hesap adamı olmayanlara, kutu hesabı yapacaklara büyükşehiri emanet etmeyin” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Kula ilçe merkezinin yanı sıra ilçeye bağlı Çarıkballı, Balıbey, Başıbüyük, Bebekli, Körez ve Kavacık köylerini ziyaret etti. MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay ve Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun ile birlikte ilk olarak Çarıkballı Beldesi’ni ziyaret eden Ergün, köy sakinleri tarafından ilgiyle ağırlandı. Tüm vatandaşlarla tek tek tokalaşan Ergün, kadın ve çocuklarla da ayrıca sohbet etti. Köy meydanında ilk olarak vatandaşlara seslenen Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun, AKP adayı Selim Aşkın’ı hedef aldı, “Yolsuzluk trenine binmiş olanlara fırsat vermeyin” dedi.

12 yıldır neden hizmet gönderemediniz

Daha sonra Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün söz aldı. Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte ilçe, belde ve köylere herhangi bir ayrım yapmadan 40 milyon TL’ye varan hizmet yaptıklarını belirten Ergün, “Biz bu hizmetleri verirken, Sayın Tanrıverdi de ‘iki oturak bir durakla vatandaşı kandırıyor’ diyormuş. Şimdi ben buradan soruyorum. Sayın Tanrıverdi 12 yıldır milletvekilisin. Kendi belediyelerinden de olsa sen neden en ufak bir hizmet gönderemedin” dedi. Ergün’ün bu sözleri büyük alkış alırken, vatandaşlar, ‘Vur vur inlesin, Tanrıverdi dinlesin’ sloganları attı.

Bütçeyi adaletli ellere emanet edin

Ergün ve beraberindekiler daha sonra Balıbey ve Başıbüyük köylerini de ziyaret etti. Tüm köy sakinleriyle tek tek tokalaşan Ergün, kahve toplantılarında büyükşehirin getirileri hakkında vatandaşlara bilgiler verdi. Büyükşehir bütçesinin 1 trilyon TL’ye ulaşacak bir rakam olacağını ifade eden Ergün, “Bu bütçeyi çalmayacak, çırpmayacak, kutucuklara doldurmayacak ve adaletli bir şekilde dağıtımını yapacak olan kişilere emanet edin” dedi. Kula’da Hüseyin Tosun, büyükşehirde de şahsına destek isteyen Ergün, Manisa’da başlattıkları değişim rüzgarının devam etmesi için 5 yıl daha göreve talip olduklarını söyledi.

Tanrıverdi’nin Manisa’ya yapılan hizmetlerden haberi yok

Ergün, Kula ziyaretine Bebekli Köyü ile devam etti. Burada ilk olarak köy halkına Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun seslendi. Mevcut Belediye Başkanı Selim Aşkın’ın devletin yaptığı hizmetlerle övündüğüne gönderme yapan Tosun, Aşkın’ı hastane yapımı için yer gösterememekle suçladı. Tosun’un ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün söz aldı. Manisa’da 2 yıl önce tıbbi atık tesisini hayata geçirdiklerini hatırlatan Ergün, AKP adayı Hüseyin Tanrıverdi’nin seçim vaatleri arasında tıbbi atık tesisi olduğunu belirtti, “Sayın Tanrıverdi’nin daha Manisa’da yapılan hizmetlerden haberi yok. O açıdan Belediyeciliği bilmeyenlere, hesap adamı olmayanlara, kutu hesabı yapacaklara büyükşehiri emanet etmeyin” dedi.

Geniş katılımlı seçim bürosu açılışı

Konuşmaların ardından Körez Köyü’nü ziyaret eden Ergün ve Tosun, burada da vatandaşlardan 30 Mart seçimlerinde destek istedi. Ardından Kula Hisarkapı mevkiinde seçim bürosu açılışı gerçekleştirildi. Yüzlerce vatandaşın büyük coşku ile karşıladığı Ergün, seçim bürosuna güçlükle ilerleyebildi. Burada vatandaşlara seslenen Ergün, 30 Mart seçimlerinin ülkemize ve Manisa’mıza hayırlar getirmesini diledi. Konuşmaların ardından okunan dualar eşliğinde seçim bürosunun açılış kurdelesi kesildi.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Kula programını Kavacık Köyü ile noktaladı. Gecenin ilerleyen saati olmasına rağmen çok kalabalık bir grup tarafından coşkuyla karşılanan Ergün, kendisini çiçek vererek selamlayan vatandaşlarla da hatıra fotoğrafı çektirdi. Manisa’da 5 yılda yüzlerce projeyi hayata geçirdiklerini belirten Ergün, büyükşehirde çok daha büyük hizmetlerin ilçe ve mahallelere verileceğini söyledi. Ergün, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

Ülke karanlığa doğru sürükleniyor

Ergün’ün ardından MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay söz aldı. Yolsuzluk fezlekeleriyle ilgili TBMM’nin olağanüstü toplandığını hatırlatan Akçay, “Yolsuzluk fezlekelerini görmememiz için adeta kaçırdılar. Bunların hırsızlığı artık resmen kanıtlandı. Şimdi de buradaki coşkuyu twitter’da vatandaşlarımla paylaşmak istedim, paylaşılamadı. Öğrendim ki, bunu da yasaklamışlar. Bunlar artık iflah olmaz arkadaşlar. Ülke karanlığa doğru sürükleniyor. Takdiri siz değerli vatandaşlarıma bırakıyorum” dedi. Kula ziyareti, bir vatandaşın evinde tarhana ziyafeti ile son buldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.