KULA DÜŞTÜ

22 Şubat 2014 Cumartesi, 19:18

Kula’da Cengiz Ergün Fırtınası

 

       MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, ilçe ziyaretlerine Kula ile devam etti. MHP Kula İlçe Kadın Kolları’nın seçim bürosu açılışını gerçekleştiren Ergün, daha sonra esnaf, pazar ve sanayi sitesini gezdi, esnafa hayırlı işler diledi. Seçim bürosu açılışında konuşan Ergün, aday tanıtım töreninde başlayan rüzgarın Kula’da artık fırtınaya dönüştüğünü, bu rüzgarın karşısında hiçbir gücün duramayacağını söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında ilçe ziyaretlerini ara vermeden sürdüren Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, bu kapsamda Kula ilçesini ziyaret etti. MHP Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun ile birlikte Cuma namazını Sandal Belde Camii’nde kılan Ergün, burada pazaryerindeki esnaflarla selamlaştı, daha sonra ilçe merkezine hareket etti. Otobüs içinden vatandaşları selamlayarak ilçeye gelen Ergün, burada MHP Kula İlçe Kadın Kolları Seçim Bürosu açılışına katıldı. Açılış öncesi bir konuşma yapan MHP Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun, Kula’da değişimin zamanının geldiğini söyledi.

Kula’daki rüzgar fırtınaya döndü

Tosun’un konuşmasının ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün söz aldı. Kula’da binlerce vatandaşın katıldığı coşkulu bir gecede aday tanıtım toplantısı yaptıklarını hatırlatan Ergün, aday tanıtım töreninde başlayan rüzgarın Kula’da artık fırtınaya dönüştüğünü, bu rüzgarın karşısında hiçbir gücün duramayacağını söyledi. Konuşmaların ardından okunan dualar eşliğinde büronun açılış kurdelesini Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun ile birlikte kesti.

Esnafın ilgisi büyük

Açılış töreninin ardından Ergün ve Tosun, ilçede esnaf ziyareti yaptı. Tüm vatandaşlarla tek tek tokalaşan, esnafa hayırlı işler dileyen Ergün ve Tosun’a Kulalılar büyük ilgi gösterdi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Kula Belediyesi’ni de ziyaret etti. Belediye çalışanlarıyla selamlaşan Ergün, makamında bulunmayan mevcut Belediye Başkanı Selim Aşkın’a selamlarını iletti. Gün boyunca ilçe merkezinde esnaf ziyareti yapan Ergün, Kula Sanayi Sitesi ziyaretiyle ilçe merkezindeki programını tamamladı. Sanayi esnafı, Ergün’e büyük ilgi gösterdi, 30 Mart seçimlerinde başarılar diledi.

DP ve CHP’li vatandaşlardan Ergün’e destek sözü

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün’ün sanayi sitesi ziyareti esnasında bazı esnaflar Ergün’e seçimlerde destek sözü de verdi. Demokrat Parti ve Cumhuriyet Halk Parti’li olduğunu belirten birçok esnaf, yerel seçimlerde Cengiz Ergün’ü destekleyeceklerini ifade etti. Gösterilen ilgi nedeniyle sanayi esnafına teşekkür eden Ergün de, Manisa’da ayrım yapmadan herkese eşit hizmeti ulaştırdıkları gibi, büyükşehir de aynı şekilde siyasi kaygı gözetmeden herkese eşit hizmetin götürüleceğini söyledi.

Ergün muhtarlarla buluştu

Kula merkezindeki gezinin ardından Ergün ve Tosun, Kulalı muhtarlarla Akdoğan Tesisleri’nde akşam yemeğinde bir araya geldi. Yemeğin ardından muhtarlara yönelik bir konuşma yapan Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun, hep birlikte Kula’yı en iyi noktalara taşımak için çalışacaklarını söyledi. Tosun’un ardından söz alan Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte ilçe, belde ve köylere mevcut bütçe imkanlarıyla 40 milyon TL yatırım yaptıklarını, bu yatırımdan Kula belde ve köylerinin de nasibini aldığını söyledi.

Tüm ilçelerimize layık olduğu hizmetleri ulaştıracağız

Manisa’da 57 mahallenin tamamına eşit hizmeti götürdüklerini, büyükşehir olduktan sonra da bu hizmetlerin aynı şekilde devam edeceğini de vurgulayan Ergün, “Nasıl 5 yılda Manisa’yı yaşanabilir, insanların mutlu olduğu bir şehir haline getirdiysek, büyükşehir olduktan sonra tüm ilçelerimizi de aynı şekilde layık oldukları hizmetlerle kalkındıracağız” dedi. Büyükşehirin getireceği hizmetler hakkında bilgiler de veren Ergün, Mart ayı başında ihalesi tamamlanan yeni parti parke taşlarının ihtiyaçlar doğrultusunda köy ve beldelere gönderileceğini de kaydetti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.