KÖYLÜNÜN UMUDU CENGİZ ERGÜN

19 Ocak 2014 Pazar, 13:38

Köylünün Umudu Cengiz Ergün

 

MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, iki günlük Demirci ilçe ziyaretini, ilçeye bağlı Kılavuzlar, Çataloluk köyleri ve İcikler Beldesi ile noktaladı. Gittiği her yerde büyük ilgi ve coşkuyla karşılaşan Ergün’ün iki günlük ziyaretini Kılavuzlar Köyü sakini bir vatandaşın şu sözleri özetledi: “İktidarın yeterince yanlışını gördük. Bu nedenle sizin yanınızdayız. Umudumuz sizsiniz.”

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, iki günlük Demirci ziyaretini, ilçeye bağlı Kılavuzlar ve Çataloluk köyleri ile İcikler Beldesi’nde noktaladı. Demirci Belediye Başkanı İhsan Temel ile birlikte ilk olarak Kılavuzlar Köyü’nü ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, tüm vatandaşlarla tek tek tokalaştı, köy sakinlerini selamladı. Daha sonra köy kıraathanesinde düzenlenen toplantıda köy sakinleriyle bir araya gelen Ergün, burada Manisa Belediyesi’nde görevi devraldıktan geçen süreye kadar ortaya koydukları eserler, projeler ve hizmetler hakkında bilgiler verdi.

 

İktidarın yanlışını gördük yanınızdayız

 

Konuşmasının sonunda Ergün, köy sakinlerinin sorunlarını da dinledi. Kahve toplantısında söz alan bir köy sakini kurulduğu günden beri iktidar partisine oy verdiğini, her çalışmasını desteklediğini ifade ederek, “Ancak artık onların yaptığı yanlışları görmeye başladık. Bu nedenle sizin yanınızdayız. Umudumuz sizsiniz” dedi. Köy sakinine teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, herkesin görüşüne, oy verdiği partiye saygı duyduğunu belirterek, “Nasip olur da büyükşehire seçilirsek, bize oy veren, vermeyen demeden, ayrım yapmadan tüm ilçe ve mahallelerimize gerekli hizmetleri ulaştıracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

 

Çataloluk’un düğün salonu sevinci

 

Kılavuzlar ziyaretinin ardından ilçeye bağlı Çataloluk Köyü’ne geçen Ergün ve Temel, burada da çok büyük bir coşkuyla karşılandı. Tüm vatandaşlarla selamlaşan ve ellerini sıkan Ergün ve Temel, köy kahvehanesinde Çataloluklularla buluştu. Manisa’yı şaha kaldıracak, ilçesiyle, mahalleleriyle modern bir şehir haline gelecek birikimlerinin de, tecrübelerinin de olduğunu belirten Başkan Ergün, Manisa’da ortaya koydukları birbirinden güzel hizmetlerle bunu ispatladıklarına dikkat çekti. Kahvehane toplantısının ardından Ergün ve Temel, Manisa Belediyesi ve Demirci Belediyesi’nin de katkı sağladığı Çataloluk Düğün Salonu’nu inceledi.

 

İcikler Beldesi’nde miting gibi buluşma

 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün’ün iki gün süren Demirci gezisi, İcikler Beldesi ile noktalandı. Belde sakinleri tarafından belde girişinde coşkuyla karşılanan Ergün ve Temel, belde meydanını dolduran İcikler sakinleriyle bir araya geldi. Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı, Atatürk Gençlik Merkezi, Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu, Cumhuriyet Meydanı, Toplu Ulaşımda Dönüşüm gibi dev projelerin yanı sıra Manisa’da 57 mahallenin tamamına ayrım yapmadan tüm hizmetleri götürdüklerini dile getiren Ergün, büyükşehir olduktan sonra da yine ayrım yapmadan tüm ilçe ve mahallelere aynı hizmeti ulaştıracaklarının altını çizdi.

 

Ergün İciklerlilerin desteğini istedi

 

Manisa’nın 30 Mart seçimlerine büyükşehir olarak gireceğini hatırlatan Ergün, seçmenin 4 farklı oy kullanacağını belirterek, vatandaşlardan oylarına sahip çıkmalarını istedi. Ergün, Demirci Belediyesi’nde İhsan Temel ve Büyükşehir Belediyesi’nde de şahsı için İcikler halkından destek istedi. Köylülerin tütün deposu ve düğün salonu talebine yanıt veren Demirci Belediye Başkanı İhsan Temel, büyükşehirde bu taleplerin yerine getirileceğinin sözünü verdi. Kahve toplantısının ardından Ergün, İciklerli çocukları top dağıtarak sevindirirken, belde sakinleriyle de hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir