KIZILAY GENEL BAŞKANI MANİSA’DA AÇIKLADI!

26 Eylül 2014 Cuma, 13:29

Devletin gözü Kızılay’da

Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Kırdar, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 7 hisse, Başbakan Ahmet Davutoğlu 6 hisse, CHP Genel Başkanı 2 hisse vekalet verdi. Kurban bağış kampanyamız her yıl büyüyerek devam ediyor” dedi.

FERDİ UZUN

Bir dizi ziyaret ve açılışlar için Manisa’ya gelen Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Kırdar, Kızılay Manisa Şube Başkanı Cengiz Yurdabekçi ve şube başkanlarıyla birlikte Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ı ziyaret etti.
Vali Bektaş, Manisa’da başarılı olan bir Kızılay Şube Başkanı ve ekibinin bulunduğunu belirterek, Türk Kızılayı’na çalışmalarında başarılar diledi.
Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Kırdar, ulusal ve uluslar arası alanda Kızılay olarak başarılı çalışmalara imza attıklarını söyledi.
Başkan Kırdar, Vali Bektaş’a plaket takdim etti.
KAMPANYA BÜYÜYOR
Bu yıl önceki yıllara göre daha fazla kurban vekaleti alacaklarını belirten Başkan Kırdar, “Kızılay olarak başlattığımız kampanyamız her yıl daha fazla destek görüyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 7 hisse, Başbakan Ahmet Davutoğlu 6 hisse, CHP Genel Başkanı 2 hisse vekalet verdi. Bunun yanı sıra tüm bakanlarımız da kurban vekaletlerini bize verdiler. Kızılay’a güven duyarak başlattığımız bu modele destek olan ve vekaletlerini Kızılay’a verenlere teşekkür ediyorum.
FİYATLAR MAKUL
Kızılay’ın yurt içi ve yurt dışı kurban vekalet fiyatlarının TBMM’de gündeme gelmesi üzerine açıklama yapan Kırdar, “Yurtiçinde fiyatlarımız 650 TL, yurtdışında ise 350 TL olarak belirledik. Bunun çok basit bir izahı var. Yurtdışında kurban ve hayvan fiyatları çok ucuz. Özellikle Afrika ve Asya coğrafyasında fiyatlar çok ucuz. Biz Türkiye’deki fiyatları Et ve Süt Kurumunun belirlediği listelere göre kesiyoruz. Kestiğimiz kurbanları et ve kavurma haline getirip, 1 yıl boyunca fakir fukaraya dağıtıyoruz. Burada Kızılay’ın kasasına 1 tek kuruş bile girmiyor. Her yıl kendi bütçemizden 3-4 milyon TL harcıyoruz. Biz hem Allah rızası için kurban kesimine vesile oluyor, hem de kesilen etlerin fakirin sofrasına gitmesini sağlıyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir