KIRKAĞAÇ MYO ÖĞRENCİLERİ 2 BİN FİDAN DİKTİ

25 Aralık 2013 Çarşamba, 11:40

Celal Bayar Üniversitesi Kırkağaç Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Gelenbe Belediyesi ve Akhisar Orman İşletme Şefliği’nin destekleriyle Bostancı’nın Göç Yolu mevkiinde ki alana 2 bin adet kızılçam fidanı dikti. Kırkağaç MYO Öğretim Görevlileri Mesude Uçar ve Engin Uçar’ın önderliğinde 2 bin fidan dikimi gerçekleştiren 95 Kırkağaç MYO öğrencisi, hem örnek bir davranışta bulundular hem de ormanlık alana büyük katkıda bulundular.
Fidan dikimi etkinliğine Kırkağaç MYO öğretim görevlileri Engin Uçar, Mesude Uçar ve 95 öğrencinin yanı sıra, Gelenbe Belediye Başkanı Mehmet Ali Uyar’da katıldı. Uyar, öğrencilerle birlikte fidan dikerek, 35 bin kızılçamdan oluşacak olan ormanlık alana katkıda bulundu. Kırkağaç MYO Bilgisayar Programcılığı öğrencilerinden Burak Turan “Hayatımızın en zevkli ve en güzel anlarını yaşadık.

Fidan dikerek doğayı yeşillendirmeye katkıda bulunmak, anlatılamaz bir duygu. Umarım yıllar sonra geldiğimiz de ellerimle diktiğim fidanların büyüdüğünü görebilirim. Tüm arkadaşlarım çok büyük mutluluk yaşadı.
Ben başta Mesude ve Engin Uçar hocalarım olmak üzere tüm emeğe geçenlere çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir