KİRAZ ÜRETİCİLERİNE UYARI!

22 Haziran 2015 Pazartesi, 16:01

Manisa Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğü’nce Demirci’deki kiraz üreticilerini bilgilendirme toplantısı yapıldı. Haller Şube Müdürü Ferda Türker, kiraz üretiminin başlaması sebebi ile bilgilendirme toplantısı düzenlediklerini belirtirken, üreticinin mutlaka satış yaptığı tüccarın hal kayıt sisteminde bulunup bulunmadığını bilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Haller Şube Müdürü Ferda Türker, Demirci’de kiraz üreticilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi. Demirci Ziraat Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Demirci Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karakaya, Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinatörü Kazım Aysan ve kiraz üreticileri katıldı.

Hal Depolarının Bakımı Yapıldı

Demirci’de Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ait 3 farklı noktada hal depolarının bulunduğunu belirten Haller Şube Müdürü Ferda Türker, “Şu an için Demirci’de 3 noktada Büyükşehir’in hal depolarının bulunduğunu, Danışmentler ve Kışlak depolarının bu yıl yapılarak faaliyete başladığını, Yarbasan’daki deponun da bakımının yapılarak faaliyete girdiğini belirtti. Kiraz üretiminin başlaması sebebi ile bu toplantının üreticileri bilgilendirmek amacı ile yapıldığını ifade eden Türker, üreticinin mutlaka satış yaptığı tüccarın hal kayıt sisteminde bulunup bulunmadığını bilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Üreticinin ürününün değerlendirilerek emeğinin heba olmasını istemedikleri için alım süresince Büyükşehir Hal Zabıta ekiplerinin kontrollerine aralıksız devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Üreticimizin Yanındayız

Demirci Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karakaya’da üreticilerin her zaman yanında olduklarını belirterek, “Bizden talep edilen her türlü işbirliğine hazırız. Bir yıl kiraz hasadının hayalini kuran üreticilerimizin emeklerinin karşılığını alması bizleri mutlu edecektir. Bilinçli üretim kadar pazarlama da önemlidir” dedi. Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinatörü Kazım Aysan da, ”Büyükşehir her zaman üreticimizin yanında. Bu yıl Danışmentler’de ve Kışlak’ta yeni hal depoları yaptık. Yarbasan deposunun bakımı yapıldı. Buradan yer kiralayan firmaların hal kayıt sisteminde bulunmaları şartı var. Üreticilerimize özellikle bu hususu vurguladık” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir