Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Kimsesiz genç sokaktan kurtulmak istiyor

14 Nisan 2017 Cuma, 21:19

MANİSA’da anne, babasını genç yaşta kaybeden, kekeme olduğu için iş bulamayan ve iki yıldır sokakta yaşayan 28 yaşındaki Gökhan Bürelli, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekiplerinin incelemesinin ardından yaşına ve sağlık durumuna uygun bir işe yerleştirilecek.

 

Manisa’da 10 yaşında iken annesi Nevin Bürelli’yi beyin kanaması sebebiyle kaybeden, babası Hasan Bürelli tarafından yetiştirme yurduna yerleştirilen Gökhan Bürelli, iki yıldır sokakta yaşamını sürdürüyor. Yetiştirme yurdundan 18 yaşında çıktığını hatırlatan Bürelli, babası ile birlikte bekçilik yaptıkları Gürle Piknik Alanı’ndaki kulübelerinde yaşamaya başladı. Baba Hasan Bürelli’nin ayağına çöp bidonunun düşmesi üzerine hayatlarının alt üst olduğunu belirten Bürelli, babasının tedavisi süresince Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Hafsa Sultan Hastanesi bahçesinde yaşadıklarını anlattı. Sağ ayağı dizine kadar kangren olan baba Hasan Bürelli’nin geçtiğimiz Şubat ayında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini ifade eden Bürelli, babasını kaybettikten sonra terk edilmiş hurda bir otomobilin içinde kalmaya başladı. Kekeme olması sebebiyle iş başvuruları kabul edilmeyen Bürelli, dilenmediğini ve su satarak para kazanmaya çalıştığını ifade etti. Çalışabileceği bir iş isteyen Gökhan Bürelli, “İki yıldır sokaklardayım. Daha önce babamla birlikteydim babam da kangren oldu ve soğuktan vefat etti. Sürekli böyle yerlerde kalıyorum ve kimse kekeme olduğum için bana iş vermiyor. Sokakta yaşıyorum. Bir işim olsun ve kalacak yer istiyorum. Beni bir otele alsalar orada kalırım hem otele de iş yaparım. Bu şekilde soğukta üşüyorum” diye konuştu.

 

Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekipleri Gökhan Bürelli’nin mesken edindiği atıl durumdaki hurda otomobili ziyaret ederek, inceleme başlattı. İl Müdürü Murat Konan, incelemenin ardından Bürelli’nin yaşına ve sağlık duruma en uygun çalışmayı yapacaklarını söyledi. Ayrıca Konan, Bürelli’nin gerekirse tedavileri de yapılarak, kalacak yer temin etme konusunda karar alacaklarını söyledi.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir