KESKİNOĞLU’NUN ANTİKA OTOMOBİL MÜZESİ TALAT’I ETKİLEDİ

22 Aralık 2014 Pazartesi, 13:30

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) 2’nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile eşi Oya Talat, Keskinoğlu Şirketler Grubu’nun kurucusu İsmail Keskinoğlu’nun Yunanistan’daki doğduğu köy olan Ravika’dan esinlenerek aynı isimle bire bir aynısının inşa edildiği Manisa’nın Akhisar İlçesi’ndeki Ravika Köyü ile Antika Otomobil Müzesi’ni gezdi. Geziden çok etkilendiklerini belirten Talat çifti barış ve dostluğun simgesi zeytin fidanını da toprakla buluşturdu.

Akhisar Genç İşadamları Derneği’nin (AKGİAD) davetlisi olarak konferans vermek üzere Manisa’nın Akhisar İlçesi’ne gelen KKTC’nin ikinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve eşi Oya Talat, Keskinoğlu Şirketler Grubu’nun kurucusu İsmail Keskinoğlu’nun Yunanistan’daki doğduğu Ravika Köyü’nden esinlenerek aynı isimle bire bir aynısının inşa edildiği Ravika Köyü ile yine Keskinoğlu ailesinin Antika Otomobil Müzesi’ni gezdi. Köydeki yağhane, bakkal, berber dükkanı, İsmail Keskinoğlu konağı, okul, camii ve 1926 model araçların da yer aldığı antika otomobil müzesini gezen Talat çiftine, AKGİAD üyeleri de eşlik etti. Keskinoğlu Şirketler Yönetim Kurulu üyesi Keskin Keskinoğlu, Talat çiftine gezi sırasında bilgi verdi. Altı saat süren ziyarette Talat çifti, barışın ve dostluğun sembolü olan zeytin fidanını toprakla buluşturdu. Talat, Müzede bulunan anı defterini imzalarken şunları yazdı:

“Keskinoğlu ailesinin yatırımlarını görmek ve mensuplarını, çalışanlarını tanımaktan büyük memnuniyet duydum. Son olarak, özellikle araba müzesi, Ravika köyü çok etkileyiciydi. Burada büyük bir değer, emek ve akıl var. Çok değerli bir eser olarak müzeden etkilenmemek elde değil. Ben ve eşim, emek veren herkesi, Keskinoğlu ailesini içtenlikle kutluyor; daha nice başarılar diliyoruz.”

KKTC 2’nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’a ziyaret sonunda şirketin Başkan Yardımcısı Mehmet Keskinoğlu ile Keskin Keskinoğlu, grubunun özel anı şiltlerini takdim etti.

keskinoglunun-ravika-koyu-ve-antika-otomobil-muzesi-talati-etkiledi_3961_dhaphoto1_1024x768

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir