KENT PARK’TA OBEZİTEYE KARŞI YÜRÜDÜLER

11 Nisan 2015 Cumartesi, 16:44

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından obeziteye dikkat çekmek amacıyla yürüyüş yapıldı.

 HABER: FERDİ UZUN esh_24498

Atatürk Kent Parkı’nda Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığı ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından obeziteye dikkat çekmek amacıyla yürüyüş yapıldı.

Kadınlar, el ele tutuşarak ‘Bilinçliyiz ve obezitenin karşısındayız’ şeklinde sloganlar attı.

Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Galip Köroğlu fiziksel aktivitelerin önemine dikkat çekerek bu tür etkinliklerin yapılmaması durumunda olası bir hastalıkla karşı karşıya kalınabileceğini söyledi.

Köroğlu, “Sağlık risklerini iyi yönetirsek hastalıklarla daha az karşılaşmış olacağız. Kent Konseyimiz obeziteye dikkat çekmek için böyle bir etkinlik düzenleme girişiminde bulunmuş. Bu çok önemli bir adımdır. İnanıyorum ki atılan bu adımın devamı gelecektir” dedi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Şube Müdürü Sevil Şekercioğlu ise kadınların her türlü durumun farkında olması amacıyla böyle bir etkinliği düzenlediklerini ifade ederek, “Sağlıklı olan kadın ailesinden başlayarak sonra topluma da yarar sağlayacaktır. Bu bizim çok önemlidir. Obeziteye dikkat çektiğimiz gibi bundan sonraki çalışmalarımız da sağlıklı yaşamak için idealist adımlar atacağız” dedi.

Kadınlar, yürüyüşlerini iki tur şeklinde yaparak sonlandırdı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.